Oto Haber

Published on Aralık 26th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

İzmir’de Anadolu Isuzu rüzgarı

Anadolu Isuzu, bu yıl 6.’sı düzenlenen Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Konferansı’nda dikkatleri üzerinde çekti. Fuara turizm sektörünün gözdesi Isuzu Turkuaz otobüs ve Haziran ayında lansmanı yapılan yeni Isuzu D-Max pick-up ile katılan Anadolu Isuzu’ya ilgi büyüktü.

Fuarın ilk günü Anadolu Isuzu standını ziyarete gelen Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, özellikle yeni Isuzu D-Max hakkında bilgi aldı.

Yurtiçi turizm sektörünün önemli isimlerinin yanı sıra Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinden gelen çok sayıda ziyaretçi Turkuaz ile ilgilendi ve Anadolu Isuzu’nun otobüs üretimi hakkında bilgi aldı.

Dünyada Isuzu markası altında otobüs üretimi yapan tek firma olan Anadolu Isuzu, çoğunluğu Avrupa ülkesi olmak üzere 26 ülkeye ihracat yapıyor. Ülke ve kullanım amaçlarına göre farklı çözümler sunabilen Anadolu Isuzu, 2004 yılından beri küçük otobüs ihracatında lider konumda.

 

Turizm sektörünün gözdesi Isuzu Turkuaz

Turizm sektörünün gözdesi Isuzu Turkuaz, modern görünüşü ve konforuyla keyifli bir yolculuk sağlıyor. 31 koltuk sınıfının yaratıcısı Turkuaz, sektörün büyük otobüslerden beklediği konfor ve güvenlik seviyesini yakalarken aynı zamanda bir minibüsün sağlayabileceği atikliği, ekonomiyi ve manevra kabiliyetini de vaad ediyor. 33 koltuğa kadar çıkabilen değişik koltuk versiyonları ve 26 kişilik VIP seçeneği ile her türlü ihtiyaca cevap verebiliyor.

4,2 m3 bagaj hacmi, ideal aydınlatma sistemi ve dikey yönde açılan amortisörlü bagaj kapakları ile rahat ve efektif bir bagaj alanı kullanımı sunuyor.
Turkuaz’ın geniş, gölgeli ve çift katlı yolcu camları, ferah iç dizaynını tamamlayarak aracı şehir turları için ideal bir otobüs yapıyor.  Kayak dolabı soketleri, ön ısıtıcısı (webasto) ve güçlü ısıtma sistemi ise Turkuaz’ı kış turizmi için de mükemmel bir araç yapıyor.

Maksimum düzeyde rahatlık amacıyla tasarlanan geriye yatar, yana açılır koltuklar uzun mesafeli yolculuklarda büyük otobüs konforu sağlıyor.

 

Isuzu D-Max ile Her Yolu Dene

4×2 ve 4×4 farklı çekiş sistemlerinde beş farklı paket seçeneği sunan Isuzu D-Max,  otomatik şanzımanlı 4×4 V-Cross paketi ile öne çıkıyor.

Tüm versiyonlarında standart olarak sunulan çevreci ve ekonomik çift turbo motorun yanı sıra standart 6 hava yastığı, kilitlenmeyi önleyici fren sistemi (ABS), çekiş kontrol özelliğine (TCS) sahip elektronik stabilite kontrol sistemi (ESC), panik fren yardım sistemi (BAS) ve güçlendirilmiş yeni kabin iskeleti ile yeni Isuzu D-Max, kullanıcılarına oldukça güvenli bir sürüş keyfi sağlıyor.

Tags: , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑