Oto Haber

Published on Haziran 13th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

İtalya şampiyonu Juventus, Goodyear Marathon Coach’u tercih etti

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Üst üste ikinci defa İtalya Seria A ligi 2012-13 Şampiyonu olan Juventus, şampiyonları taşıyantakım otobüsü için Goodyear’ın en yeni asimetrik lastiği Marathon Coach’u seçti

Üstüste ikinci defa İtalya Seria A ligi 2012-13 Şampiyonu olan Juventus FutbolTakımı yaza hazırlandı. Juventus otobüsüne Goodyear’ın en yeni lastikleriMarathon Coach takıldı. Havalar nasıl olursa olsun takımın maçlara ulaşacağındanemin olmak için takım aracı kış mevsimi boyunca Goodyear kış lastiklerinitercih etmişti.

Goodyear’ın özel olarak otobüsler için sunduğu ilk lastik olan Marathon Coach, yıl boyukullanıma ve tüm akslara uygun bir lastik olarak üretildi. 2012 Eylül’ünde IAATicari Araç Fuarında piyasaya sürülen lastik, kusursuz bir düzgün aşınma ileyüksek konfor seviyeli kilometre performansı sunan sektördeki ilk asimetriktasarıma sahip lastik. Asimetrik tasarım, pek çok modern otobüste görülen omuzaşınmalarına karşı tasarlandı.

Yeni Goodyear Coach lastikleri TravelMax adı verilen bir dizi farklı teknolojidenfaydalanıyor. Bu teknolojiler Silefex kauçuk birleşimine, asimetrik tasarıma ve yeni karkas yapısına sahip. TravelMax bu lastiklerin sunduğu çok yönlü performansın temel öğesi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑