Oto Haber

Published on Temmuz 25th, 2011 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

İstanbul Autoshow kapılarını açıyor

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD), İstanbul Autoshow’un, 1 – 11 Kasım 2012 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nden kapılarını açacağını bildirdi.

ODD’den yapılan yazılı açıklamada, derneğin katkıları ile her iki yılda bir düzenlenen İstanbul Autoshow’un 2012 yılında 14’üncü kez kapılarını açacağı belirtildi. Uluslararası Otomotiv Sanayicileri Birliği (OICA) tarafından 2006 yılında ‘Uluslararası Fuarlar Takvimi’ne kabul edilen İstanbul Autoshow’un, her yıl ziyaretçi sayısının arttığı ifade edilen açıklamada, fuarın, Türk otomobil sektörüne sağladığı katkılar sayesinde en önemli organizasyon olma özelliği taşıdığı ifade edildi.

Türkiye otomotiv sektörünün uluslararası alandaki prestiji olan İstanbul Autoshow’un, 1-11 Kasım 2012 tarihleri arasında, Tüyap Tüm Fuarcılık AŞ işbirliği ile Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açmaya hazırlandığı belirtilen açıklamada, fuar ile ODD bünyesinde temsil edilen markaların otomobil severler ile buluşturularak, sektörün gelişimine katkıda bulunulmasının hedeflendiği kaydedildi.

Kaynak: ANKA’dan alıntılanan ve Haber7.Com Web sitesinde yayımlanan “İstanbul Autoshow kapılarını açıyor” haberinden alınmıştır (25/07/2011).

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑