Oto Haber

Published on Mart 19th, 2012 | tarafından Abdülkadir YEŞİLYURT

0

“İstanbul Autoshow 2012” kasım’da başlıyor

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

TÜYAP’ta bu yıl 2-11 Kasım 2012 tarihleri arasında düzenlenecek olan 14. Uluslararası Otomobil Fuarı İstanbul Autoshow 2012 sürprizlerle dolu olacak. TÜYAP’ta bu yıl 2-11 Kasım 2012 tarihleri arasında düzenlenecek olan 14. Uluslararası Otomobil Fuarı İstanbul Autoshow 2012, büyüyen sergi alanı ve ailelerin keyifli bir gün geçirmelerine olanak verecek yeni konsepti ile ziyaretçilerini ağırlayacak. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 50 bin metrekarelik stant kurulum alanında düzenlenecek İstanbul Autoshow 2012 değişen konsepti ile erkeklerin yanı sıra kadın ve çocukların da bütün gün keyifli zaman geçirecekleri, etkinliklerle dolu bir ortam sunmaya hazırlanıyor. Bu yıl 2-11 Kasım 2012 tarihleri arasında TÜYAP;ta düzenlenecek olan 14. Uluslararası Otomobil Fuarı İstanbul Autoshow 2012, büyüyen sergi alanı ve ailelerin keyifli bir gün geçirmelerine olanak verecek yepyeni konsepti ile ziyaretçilerini ağırlayacak. 1 Kasım 2012’de Basın ve VIP günü ile ilk konukları ağırlayacak olan Autoshow 2012 TÜYAP’ta tüm otomobil tutkunlarına keyifli anlar yaşatacak. ODD (Otomotiv Distribütörleri Derneği) ve TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ işbirliği ile bu yıl ilk kez TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan İstanbul Autoshow 2012 için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. İstanbul Autoshow 2012 ayrıca, farklı içeriği ile ailece ziyaret edilebilecek, erkeklerin yanı sıra kadın ve çocukların da bütün gün keyifli zaman geçirecekleri etkinliklerle dolu bir ortam sunacak. Fuarda, çocuklar için çocuk kulübü etkinlikleri kapsamında tiyatro, sinema ve oyun alanları hazırlanıyor. Kadın ziyaretçiler için ise bütün gün keyifle zaman geçirebilecekleri etkinlikler tasarlanıyor. Fuar, kadın, çocuklar ve öğrencilere hafta içinde ücretsiz, hafta sonu ise kadınlara yüzde 50 indirimli, çocuklar ile öğrencilere ise yine ücretsiz olacak. Katılımcıların keyifli bir gün geçirmeleri için aynı zamanda TÜYAP’ın 25 bin kitabı olan TÜYAP kütüphanesi de fuar süresince tüm ziyaretçilere açık olacak.

Dünya prömiyerleri fuarda yapılacak

İstanbul Autoshow 2012 için devam eden hazırlıklarla ilgili olarak düzenlenen basın toplantısında, ODD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar, ODD’nin misyonlarının başında, otomotiv sektörünün Türkiye’ye sağladığı katma değeri artıracak çalışmaları desteklemek geldiğini kaydetti. Bayraktar, fuarların, otomotiv markalarının tüketiciyle buluşmasını ve sektörün geniş kitlelere tanıtımını sağladıkları için bu anlamda büyük önem taşıdıklarını belirterek, ”Derneğimizin 90’lı yılların başından bu yana desteklediği fuarlar, bugüne kadar 1 milyon 546 bin metrekare alanda, yaklaşık 7 milyon ziyaretçiyi sektörümüzün markalarıyla bir araya getirdi. Fuarlar, tüketicilerin yeni alacakları otomobilleri seçmek için ziyaret ettikleri sergi alanları olmanın yanında, markaların yeni modelleri, yenilikçi yüzleri hakkında tüketicilere fikir veriyor, markaların ve sektörün geleceğine ayna tutuyor. Fuarları sadece o dönem otomobil almayı planlayan tüketiciler değil, her yaş grubundan, kadın, erkek, çocuk, birçok otomobil tutkunu da ziyaret ediyor” diye konuştu. Türkiye’deki otomotiv satışlarının ve otomotiv pazarının büyüklüğünün fuarı çok etkilediğini ifade eden Bayraktar, bu yıl bazı markaların dünya prömiyerlerini bu fuarda yapacaklarını kaydetti.

”Fuara 500-600 bin ziyaretçi bekleniyor”

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal ise bu yıl fuara katılımcı beklentilerinin 500-600 bin kişi civarında olduğunu belirtti. Fuar alanının uzaklığı kavramının izafi olduğunu dile getiren Ünal, TÜYAP’a alternatif ulaşım araçları ile varmanın mümkün olduğunu, metrobüsün faaliyete geçmiş olacağını, deniz ulaşımından da azami derecede faydalanacaklarını söyledi. TÜYAP Proje Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlhan Ersözlü de, makul bir bütçe ile ailece tüm bir günü keyifle geçirmek isteyenler için her türlü konforu sunacak olan İstanbul Autoshow’a herkesin kolayca ulaşabilmesi için de yeni düzenlemeler yapıldığını bildirdi. Ersözlü, far alanına metrobüs ile ulaşma imkanının yanı sıra TÜYAP’ın Taksim, Havalimanı, Bakırköy ve Otogarlar gibi İstanbul’un çeşitli semtlerinden var olan mevcut servislerine yeni servis güzergahları da ekleneceğini dile getirerek, ”Ayrıca fuar süresince deniz yolları ile fuara ulaşmak isteyen ziyaretçilerimiz için düzenlenecek özel seferlerle ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’ne özel araçlarıyla geleceklere ise 4 bin 500 araç kapasiteli açık otopark ile 600 araçlık kapalı otopark hizmet verecek” dedi. Verilen bilgiye göre, TÜYAP bünyesinde farklı özelliklerde 10 adet kafeterya ve 1 VIP restoranın yanı sıra 2 tam donanımlı endüstriyel mutfak ile aynı anda 10.000 kişiye servis yapabilme kapasitesi bulunuyor.

AA, Haber7

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: ,Yazar Hakkında

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.


Üste Git ↑