Infiniti’nin globalleşme yönündeki dönüşümü hızla devam ediyor…

Premium otomobil markası INFINITI’nin, yeni yılda başlayan değişim rüzgarı ile birlikte global yönetiminde de bayrak değişimi başladı. İşe bir Baş Dönüşüm Sorumlusu (Chief Transformation Officer) atamakla başlayan Infiniti, bünyesine premium markalar konusunda tecrübeli üst düzey yöneticilerİ katarak, markanın dünya çapındaki büyümesine ivme kazandıracak.

Infiniti Dünya Başkanı Johan de Nysschen markanın lider takımına yeni isimlerin getirildiğini açıkladı. Yeni yapılanmaya göre; lüks markalar konusunda tecrübeli bir yönetici olan Ian Bolin Infiniti’nin Hong Kong’da bulunan Global Yönetim Merkezi’nde Infiniti Baş Dönüşüm Sorumlusu olarak görev yapacak.

Fintan Knight Afrika, Ortadoğu, Hindistan ve Avrupa’da yürütülen marka operasyonlarından sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapacak. Infiniti’nin Global İletişim Müdürlüğü görevini ise Stefan Weinmann yürütecek.

Infiniti Baş Dönüşüm Sorumlusu Ian Bolin

Infiniti’ni Hong Kong Global merkezinde görev yapacak olan Ian Bolin ise Global çapta Infiniti Baş Dönüşüm Sorumlusu olarak çalışacak. Lüks markaları tanıyan Bolin, Audi AG’nin Güney Afrika pazarından sorumlu üst yönetiminde görev almıştı. Volkswagen Grubu’nda geçirdiği 13 yıllık kariyeri boyunca bayilerden sorumlu olmasının yanı sıra stratejik kurumsal rollerde görev yaptı. Kariyerine Rolls-Royce & Bentley Motor Cars ile başlayan Bolin, Audi Amerika’nın dönüştürülmesine liderlik etti.

Ian Bolin Almanya ve A.B.D’de eğitim gördükten sonra Thunderbird School of Global Management’den MBA aldı. Bolin ayrıca Marquette University’den Uluslar arası İşletme, Pazarlama alanında dereceye sahip.

Afrika, Ortadoğu, Hindistan ve Avrupa Marka Operasyonlarından Sorumlu Infiniti Başkan Yardımcısı Fintan Knight

Infiniti’ye katılmadan önce İtalya’da bulunan Automobil Lamborghini SpA’da ticari yönetici ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Knight 1995 – 2008 yılları arasında Audi bünyesinde dünyanın dört bir yanında görev yaptı. Birçok Asya ve Pasifik pazarında pazarlama, ağ geliştirme ve satış sonrası yönetimi konularında tecrübe kazandı. 20 yıllık premium otomobil deneyimine sahip olan Fintan Knight, Audi’ye katılmadan önce otomotiv endüstrisi kariyerine Avusturalya’da BMW’de başladı. Avustralya doğumlu Fintan Knight University of Western Australia’dan ekonomi alanında eğitim gördü. Ardından University of Navarra’dan IESE Business School’dan MBA aldı.

Infiniti Global İletişim Müdürü Stefan Weinmann

Stefan Weinmann, Hong Kong Genel Merkezi’nde “Ürün, Yaşam Tarzı, Kurum içi ve Kurumsal İletişimi kapsayan iş süreçlerini yönetmekten sorumlu olacak. Weinmann, Infiniti markasının gelişimine destek sağlama konusunda önemli bir yol oynayacak.

Weinmann, Infiniti Motor Company Ltd’ye Almanya Opel AG’den katıldı. Opel’de Kurum İçi ve Bağlı Kuruluşlar İletişim Genel Müdürü olarak görev yapan Weinmann öncesinde yine aynı kurumda Kurumsal İlişkilerden sorumluydu. Şirket bünyesinde çalıştığı 22 yıl süresince Opel ve General Motors’da çeşitli kurum içi ve kurum dışı stratejik ulusal ve uluslararası yönetimden sorumlu oldu. Almanya doğumlu Stefan Weinmann, University of Karlsruhe’den Matematik ve Ekonomi alanında eğitim gördü.

 

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir