Oto Haber

Published on Mart 19th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Infiniti’nin globalleşme yönündeki dönüşümü hızla devam ediyor…

Premium otomobil markası INFINITI’nin, yeni yılda başlayan değişim rüzgarı ile birlikte global yönetiminde de bayrak değişimi başladı. İşe bir Baş Dönüşüm Sorumlusu (Chief Transformation Officer) atamakla başlayan Infiniti, bünyesine premium markalar konusunda tecrübeli üst düzey yöneticilerİ katarak, markanın dünya çapındaki büyümesine ivme kazandıracak.

Infiniti Dünya Başkanı Johan de Nysschen markanın lider takımına yeni isimlerin getirildiğini açıkladı. Yeni yapılanmaya göre; lüks markalar konusunda tecrübeli bir yönetici olan Ian Bolin Infiniti’nin Hong Kong’da bulunan Global Yönetim Merkezi’nde Infiniti Baş Dönüşüm Sorumlusu olarak görev yapacak.

Fintan Knight Afrika, Ortadoğu, Hindistan ve Avrupa’da yürütülen marka operasyonlarından sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapacak. Infiniti’nin Global İletişim Müdürlüğü görevini ise Stefan Weinmann yürütecek.

Infiniti Baş Dönüşüm Sorumlusu Ian Bolin

Infiniti’ni Hong Kong Global merkezinde görev yapacak olan Ian Bolin ise Global çapta Infiniti Baş Dönüşüm Sorumlusu olarak çalışacak. Lüks markaları tanıyan Bolin, Audi AG’nin Güney Afrika pazarından sorumlu üst yönetiminde görev almıştı. Volkswagen Grubu’nda geçirdiği 13 yıllık kariyeri boyunca bayilerden sorumlu olmasının yanı sıra stratejik kurumsal rollerde görev yaptı. Kariyerine Rolls-Royce & Bentley Motor Cars ile başlayan Bolin, Audi Amerika’nın dönüştürülmesine liderlik etti.

Ian Bolin Almanya ve A.B.D’de eğitim gördükten sonra Thunderbird School of Global Management’den MBA aldı. Bolin ayrıca Marquette University’den Uluslar arası İşletme, Pazarlama alanında dereceye sahip.

Afrika, Ortadoğu, Hindistan ve Avrupa Marka Operasyonlarından Sorumlu Infiniti Başkan Yardımcısı Fintan Knight

Infiniti’ye katılmadan önce İtalya’da bulunan Automobil Lamborghini SpA’da ticari yönetici ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Knight 1995 – 2008 yılları arasında Audi bünyesinde dünyanın dört bir yanında görev yaptı. Birçok Asya ve Pasifik pazarında pazarlama, ağ geliştirme ve satış sonrası yönetimi konularında tecrübe kazandı. 20 yıllık premium otomobil deneyimine sahip olan Fintan Knight, Audi’ye katılmadan önce otomotiv endüstrisi kariyerine Avusturalya’da BMW’de başladı. Avustralya doğumlu Fintan Knight University of Western Australia’dan ekonomi alanında eğitim gördü. Ardından University of Navarra’dan IESE Business School’dan MBA aldı.

Infiniti Global İletişim Müdürü Stefan Weinmann

Stefan Weinmann, Hong Kong Genel Merkezi’nde “Ürün, Yaşam Tarzı, Kurum içi ve Kurumsal İletişimi kapsayan iş süreçlerini yönetmekten sorumlu olacak. Weinmann, Infiniti markasının gelişimine destek sağlama konusunda önemli bir yol oynayacak.

Weinmann, Infiniti Motor Company Ltd’ye Almanya Opel AG’den katıldı. Opel’de Kurum İçi ve Bağlı Kuruluşlar İletişim Genel Müdürü olarak görev yapan Weinmann öncesinde yine aynı kurumda Kurumsal İlişkilerden sorumluydu. Şirket bünyesinde çalıştığı 22 yıl süresince Opel ve General Motors’da çeşitli kurum içi ve kurum dışı stratejik ulusal ve uluslararası yönetimden sorumlu oldu. Almanya doğumlu Stefan Weinmann, University of Karlsruhe’den Matematik ve Ekonomi alanında eğitim gördü.

 

Tags: , , , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑