Oto Haber

Published on Mayıs 29th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

İkinci nesil Lamborghini Gallardo Kiev’de…

İtalyan Lamborghini’den ilginç karar
Geçtiğimiz günlerde Ukrayna’nın başkenti Kiev’de ikinci nesil Lamborghini Gallardo lansmanını yapan şirket Azeri petrolünü tavsiye etti.
İtalyan süper spor otomobil markası Lamborghini, Kiev’de bir gece kulübünde yaptığı tanıtımda; Gallardo LP 560-4, LP 570-4 Superleggera ve sadece 250 adet üretilen LP 550-2 Balboni modellerini görücüye çıkardı.
Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi (SOCAR)’ın da katıldığı etkinlikte Lamborghini, NANO 98 yakıtı önerdi.
SOCAR Ukrayna Enerji’nin de, NANO 98 yakıtını tanıttığı etkinlikte özellikle yüksek performans motorlar için üretildiği ve motorun bütün özelliklerini ve gücünü ortaya çıkardığı vurgulandı.
Birbirinde şık otomobillerin sergilendiği etkinlikte SOCAR, davetlilere 3 adet 100 litrelik NANO 98 benzin kartı hediye etti.
CHA, habertürk.

Tags: ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑