Oto Haber

Published on Temmuz 10th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

1

İkinci el araç dünyası OTOMOL, ilk yetkili satıcısını Bodrum’da açtı!

Kurumsal ikinci el otomotiv sektörüne Mayıs ayında İstanbul’da açılan merkezi ile iddialı bir giriş yapan OTOMOL, ilk yetkili satıcısını Bodrum’da hizmete sunuyor. İkinci el otomotiv sektöründe güven olgusunu temel prensip edinen OTOMOL, Ege’deki talebi de öncelikli olarak Bodrum’dan karşılamaya başlıyor.

İkinci el otomobil pazarının kurumsal alanda lider şirketlerinden olmayı hedefleyen OTOMOL, İstanbul Merter’de bulunan merkez açılışının ardından Türkiye genelindeki hizmet ve yetkili satış ağı çalışmalarını hızla sürdürüyor. İlk yetkili satış noktasını Bodrum’un köklü grubu Grs Otomotiv’in girişimciliği ile açan OTOMOL, Ege’de hizmet vermeye başlıyor.

OTOMOL, müşterilerine ‘güvenilir kurumsal ikinci el araç’ tercihlerindeki araç alım satım işlemlerinde tek noktadan tüm hizmetleri alabilme imkânını sunuyor. 2013 sona ermeden Türkiye genelinde farklı illerde satış noktaları açmayı planlayan OTOMOL, Bodrum yetkili satıcısı ile Ege Bölgesi’nin ikinci el araç ihtiyacına daha yakından karşılık vermeye başlıyor. OTOMOL Bodrum, 1000 m2 açık alan, 200 m2 kapalı alanda ikinci el araç alım-satım hizmetinin yanı sıra araç takas, ekspertiz, garanti, kredi, sigorta, tescil, aksesuar ve araç yenileme hizmetlerini de sunuyor. OTOMOL Bodrum, geniş araç yelpazesi ile OTOMOL markasının kurumsal yapısında sağladığı ikinci el araç alış-satış standartlarının hepsini Bodrum’da da müşterileriyle buluşturuyor.

Temel hedeflerini ikinci el otomobil pazarının kurumsal alanda lider şirketi olmak olarak tanımlayan ve büyük bir OTOMOL ailesi yaratmayı amaçladıklarını belirten OTOMOL Türkiye Genel Müdürü Tuğrul Denizaşan, Bodrum yetkili satıcısının açılışında yaptığı konuşmada; ’’Türkiye’de ikinci el araç sektöründeki satışlar, sıfır araç satışlarının yaklaşık 2.5 katına sahip. Böyle bir hacmi olan ikinci el otomotiv sektöründe Türkiye genelindeki ihtiyaca farklı illerde açacağımız yetkili satıcılar ile yanıt vereceğiz. Bu misyonumuz doğrultusunda Bodrum’daki ilk yetkili noktamız ile OTOMOL ailesini genişletiyor ve OTOMOL güvencesini Ege’ye taşıyoruz. İstanbul Merter’deki merkezimizde sunduğumuz hizmet anlayışı ile Bodrum’da hizmet vereceğiz. Türkiye genelinde önümüzdeki beş senelik plan çerçevesinde toplam 50 yetkili satış noktasına ulaşmak üzere çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz’’ dedi.

OTOMOL Bodrum Yönetim Kurulu Başkanı Mazlum Ağan ise açılış törenindeki konuşmasında; ’’Otomobil almak isteyen, otomobilini satmayı düşünen, otomobilini ikinci el başka bir araçla değiştirmek isteyen herkes için OTOMOL ailesi olarak artık Bodrum’da da hizmet veriyoruz. Müşterilerimiz, araçlarını hem satın alırken hem de satarken piyasa değerinde fiyatlandırılacağı konusunda güven içinde olacak. Bodrum, Ege’de stratejik bir öneme sahip. Ege’nin her ili için bir geçiş noktası veya durak diyebiliriz. Bu nedenle OTOMOL olarak Bodrum’da kısa zamanda Ege geneline hizmet vereceğimize inanıyoruz,” dedi.

 

Tags: , , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑