Oto Haber

Published on Temmuz 9th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Gürbaşlar Grup’tan Büyük Adım: Dünya Devi Enterprise Türkiye’ye Geldi

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Gürbaşlar Grup dünyanın en büyük araç kiralama firması Enterprise ile anlaştı…

Gürbaşlar Grup;filo adedi,çalışan sayısı ve gelirleri dikkate alındığında dünyanın en büyük araç kiralama firması olan ABD merkezli Enterprise markasını Türkiye’ye getirmek üzere anlaşma sağladı. Gürbaşlar Grup, bünyesinde yer alan Yes Oto AŞ şirketi ile Enterprise markasının yüksek standartlarını ve en son teknolojik olanaklarını Türkiye pazarında müşterilerine sunarak fark yaratmayı hedefliyor.

1978 yılında kurulan Gürbaşlar Grup bünyesindeki şirketlerden Yes Oto AŞ,her geçen gün yükselen pazar payı ile Türkiye’de  gerçekleştirdiği uzun  soluklu oto kiralama  operasyonlarına başarılı bir şekilde  devam ediyor. 1990 yılında Türkiye’de araç kiralama sektöründe faaliyet göstermeye başlayan Yes Oto AŞ,  2013 yılı itibariyle havalimanlarında 22 ve şehir merkezlerinde 21 ofis olmak üzere toplam 43 ofisile geniş bir hizmet ağına sahip. Filosunda ortalama araç yaşı 9 ay olan 2000’in üzerinde araç  bulunan Yes Oto AŞ, Türkiye’ye turistik veya iş amaçlı seyahat eden yabancı müşterilerine ve yurt içindeki tüketicilere koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesi ve yüksek hizmet kalitesi vizyonu ile hizmet sunuyor.

Yes Oto AŞ Türkiye’nin yanı sıra Enterprise’ın Azerbaycan, Irak, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan ve Özbekistan ülkelerindeki temsil haklarına da sahip.

Gürbaşlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Başdemir, Enterprise şirketi ile yapılan anlaşma ile ilgili şunları söyledi: ‘’Dünyanın en büyük araç kiralama markası Enterprise ile Türkiye pazarında müşterilerimizi en son teknolojik gelişmeler ile buluşturacağız. Enterprise’ın  üstün teknik hizmet bilgisi ve müşteri memnuniyeti  odaklı bakış açısıyla müşterilerimize yepyeni bir araç kiralama deneyimi sunacağız. Yes Oto olarak son yıllarda sektörümüzün ortalama büyüme hızı ve oranlarının üzerinde gerçekleşen büyüme trendimiz artarak devam edecek, pazar payımızında buna paralel olarak yükseleceğini öngörüyoruz.’’

Adnan Başdemir, Enterprise markasının Azerbaycan, Irak, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan ve Özbekistan ülkelerindeki temsil haklarınada Yes Oto AŞ olarak sahip olduklarını belirterek, büyüyen ekonomileri ve artan popülasyonları ile yatırımcıların cazibe merkezi olmayı başaran bu coğrafyalara markalarını  tanıtacak olmalarından dolayı heyecan duyduğunu kaydetti.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑