Oto Haber

Published on Aralık 18th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Gran Coupé; güzellik ve zarafetini BMW’den, sportif özgünlüğünü HAMANN’dan alıyor…

Hamann_BMW6_Grand_Coupe_4jpgOtomotiv tutkunları için 1986’dan beri ilgi çekici araç modifikasyonları geliştirip üretmekte olan Alman HAMANN’ın, en son eseri BMW 6 Serisi Gran Coupé Penta Oto ile Türkiye’de!

Standart BMW 6 serisi Gran Coupé; lüks otomobiller arasında en zarif olanlardandır. Asil çizgileri ve büyüleyici orantıları Gran Coupé‘yi BMW‘nin üretim bantlarından çıkmış en etkileyici araçlardan bir tanesi yapar.

Alman modifiye devi HAMANN’nın tasarımcıları Gran Coupé’ye daha fazla sportiflik ve kişiselleştirilebilme özelliği ile yeniden yorumladılar. 25 yıldan fazla bir zamandır lüks araçların modifikasyonunda tecrübe kazanmış ve bir çok başarıya imza atmış Hamann ekibi BMW kullanıcılarının isteklerine karşılık verecek bir tuning paketi ortaya çıkarttı; göz alıcı alaşımlı jantlar, son derece havalı bir aerodinamik profil ve spor egzoz sistemi, bu paketteki iştah kabartan detaylardan sadece bir kaçı…

Aerodinamik, HAMANN Gran Coupé ile yeni bir boyut kazanıyor!

Gran Coupé için yeni tasarlanmış ön bölüm BMW tasarım lisanının devamı olmasının yanı sıra aracın sportifliğine ekstra bir doz katıyor.  Aracın gövde kitinde Hamann tasarımcıları standart komponentler yerine ön ızgaraya entegre iki LED gündüz farı, yeniden yorumlanmış bir ön tampon ile hafifleştirilmiş karbon kaput kullanmayı tercih etmişler. Aracın arka kısmını özelleştirmek için ise alçaltılmış bir spoyler, özel Hamann bagaj kapağı kaplaması ve dörtlü sportif susturuculu egzoz sistemi ile entegre olmuş difüzerli arka tampon kullanılmış. Özel tasarlanmış yan marşpiyeller ise  aracın ön ve arka kısmı arasında bir tasarım harmonisi yaratırken, akslar arasındaki hava akışını da en aza indirmiş.

Gran Coupé ile Yere Sağlam Basın!

BMW 6 Serisi Gran Coupé için HAMANN’ın Türkiye temsilcisi Penta Oto’nun tavsiye ettiği jant Anniversary Evo Hyper Black ismi ile Hamann’ın ürün gamında bulunan mono blok 21 inch alaşımlı jantlar. Modern üretim yöntemleri kullanılarak üretilen bu zarif jantlarda ultra hafiflik verdiği kadar extra dayanıma sahip özel alüminyum alaşım tercih edilmiş. Bu ayrıcalıklı tasarıma sahip jant için önerilen kombinasyon ise önde 9Jx21-inch jant ve 255/30ZR21 lastik ile arkada 11,0Jx21-incj jant ile 295/25ZR21 lastikten oluşmaktadır.

Anniversary Evo Hyper Black’in yanı sıra Hamann, kullanıcıların zevkine göre çarpıcı sportif tasarımdan zarif ve şık tasarıma kadar birçok ebatta çok çeşitli jant seçenekleri sunmaktadır.

Özel tasarım jantları ile daha sportif görünüm kazanan Gran Coupé için Hamann mühendisleri süspansiyonlara yaptıkları özel dokunuş ile güvenliği arttırılmış bir sürüş tecrübesi de sunuyorlar. İleri  teknolojiye sahip 4 yay sistemi 30 mm’ye varan oranda alçaltılarak Gran Coupé’nin ağırlık merkezini yere yaklaştırılmış. Bu dokunuş ile Gran Coupé, yere daha sağlam basmasının yanı sıra ileri

seviye yol tutuşu özelliği de kazanmış.

El işçiliği Gran Coupé’nin tüm iç detaylarında…

Hamann Gran Coupé’de sadece aerodinamik ile tekerlek sistemine dokunmamış, BMW 6 Serisi’nin araç içi tasarımını tamamen kullanıcının zevkine göre yeniden yapılandırılmasını da opsiyon olarak sunmuş. Piano siyahı, egzotik ahşap, deri ya da Alcantara, kalbinizin daha hızlı çarpmasını sağlayacak her şey kullanıcının tercihine bırakılmış. Kişiselleştirilmiş paspaslardan taşla kaplanabilen alüminyum pedallara, tamamen deri iç döşemelerden metal detaylara kadar kullanıcının arzu ettiği her şey tamamıyla elde üretiliyor ve Gran Coupé ile birleşiyor.

HAMANN’ın yeni BMW 6 Serisi Gran Coupé için Türkiye’de adres Penta Oto. Gran Coupé için Hamann’ın tasarladığı gündüz LED farlı, ön tampon,  özel tasarım yan marşpiyeller, arka spoyler ve susturuculu egzoz sistemi ile entegre difüzerli arka tampondan oluşan yeni Body Kiti yaptırmak için yaklaşık 6.900Euro’luk bir maliyeti gözden çıkartmanız gerekiyor.

Tags: , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑