Geleceğin Otomobillerine Continental Çözümleri

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Avrupanın en büyük otomotiv yan sanayi tedarikçisi ve lastik üreticisi Continental, 2011 IAA International Motor Show’da konvansiyonel otomobillerin yanı sıra elektrikli taşıtlara yönelik yeni lastik konseptlerini tanıtıyor.

Continental, günümüzde otomotiv sektöründe hâkim trendler olan emniyet ve sürdürülebilirlik açısından çığır açacak yeni lastik konseptlerini IAA International Motor Show’da tanıtıyor. Continental’in yeni lastik konseptleri, öncelikle herhangi bir emniyet özelliğinden taviz vermeden yuvarlanma direncinde belirgin düşüş elde etmeyi amaçlıyor.

Continental’in fuarda en çok ilgi toplaması beklenen ürünü, elektrikle çalışan otomobillere yönelik tasarlanan Conti.eContact lastik prototipi olacak. Bu lastik, özel yepyeni ebadı ve tasarımı sayesinde, konvansiyonel otomobillere göre çok daha düşük bir yuvarlanma direnci sergiliyor. Bunun sonucunda, elektrikli otomobillerin sürüş mesafesi önemli ölçüde uzayabiliyor. Bu da, bu tür otomobillerin şehir merkezleri dışında da kullanışlı hale gelmesi açısından önemli bir kilometre taşı olma özelliği taşıyor.

Fuarda sergilenecek diğer bir ürün, kompakt ve orta sınıf otomobiller için özellikle uygun olan ContiEcoContact 5… Bu lastik, ıslak zeminlerde bile kısa fren mesafesinin yanı sıra çok daha düşük yuvarlanma direnci ile öne çıkıyor (bir önceki modelinden yüzde 20 daha düşük). ContiEcoContact 5’in spor otomobillere yönelik kardeşi yeni ContiSportContact 5 ise, yol tutuşu ve frenleme bakımından özellikle güvenli özelliklerin yanı sıra düşük yuvarlanma direnci sayesinde daha ağır motorlu otomobil klasmanında yakıt tasarrufu sağlanmasına da yardımcı oluyor. Continental, ContiEcoContact 5’in geliştirme sürecinde ortaya çıkan yeniliklerden, diğer ürün serileri için de sürekli olarak yararlanıyor.

Continental bu yılki IAA’da yeni ürünlerini, “Driving Future Mobility” sloganı ile, 15-25 Eylül tarihleri arasında sergileyecek. Emniyet, çevre, bilgi ve hesaplı otomobilleri ilgilendiren başlıca otomotiv trendlerine odaklanan Continental, 900 metrekareden daha büyük bir alana yayılan standında, geleceğin sürüş deneyimine ışık tutacak. Continental fuarda, sürücü yardımı ve fren sistemleri, taşıt erişimi, ağ iletişimi ve işletme konseptleri, sürüş teknolojileri, sensörler ve araç içi malzemelerini de sergileyecek.

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir