Oto Haber

Published on Ekim 30th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Geely en tasarruflu ve çevreci ilk 10 araç arasına girdi

Türkiye’de Anadolu Araçlar Ticaret A.Ş. tarafından satışa sunulan Çin’in en büyük özel sektör otomobil markası Geely’nin Emgrand modeli, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan araştırmada, yakıt tüketimlerine göre belirlenen en tasarruflu ve çevreci ilk 10 araç arasına girdi.

2007 yılında kurulmuş Anadolu Araçlar Ticaret A.Ş. tarafından satışa sunulan Çin’in en büyük özel otomobil markası Geely, sınıfında yükselmeye devam ediyor.  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan araştırmada, yakıt tüketimi ve karbondioksit emisyonuna göre belirlenen ilk 10 araç arasına giren Geely Emgrand, çevre odaklı üretimiyle dikkat çekiyor.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Anadolu Araçlar Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Serdar Güray, firma bünyesinde satışa sunulan Geely Emgrand’ın en tasarruflu ve çevreci ilk 10 araç arasına girmesinin, Anadolu Araçlar’ın insana ve çevreye duyarlı markaları müşterileriyle buluşturma yaklaşımlarının bir yansıması olduğunu belirtti. Geely Emgrand’ın yanı sıra Anadolu Araçlar bünyesinde bulunan lastik markalarıyla da müşterilerini çevreci ürünlerle buluşturduklarını ve bunu yaparken de çevresel sürdürülebilirliği sağlamayı hedeflediklerini belirten Serdar Güray sözlerine şunları ekledi;

“Tüm dünyada giderek artan çevre duyarlılığı artık kendini her alanda göstermeye başladı. İnsanlar artık çevre dostu ürünlere rağbet ediyor ve bu konuda duyarlılık gittikçe artıyor. Biz de Anadolu Araçlar olarak bunun öneminin farkındayız ve çalışmalarımızı buna göre şekillendiriyoruz. Çevreye duyarlı bir bilinç oluşturmak ve gelecek kuşaklara daha iyi bir dünya bırakmak hedefi, şirket politikamızın önemli hususları arasında yer alıyor.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan araştırmada yakıt tüketimine göre en tasarruflu ve çevreci 10 araç arasına giren Geely Emgrand’ın yanı sıra, Anadolu Araçlar’ın lastik markası olan Cooper Tires da aynı şekilde çevreye dost üretim teknolojisiyle duyarlı bir yaklaşım gösterirken, yakıt tüketimini azaltmasıyla da düşük maliyet sağlayarak müşterilerinin bütçesini rahatlatıyor.”

Tags: ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑