Oto Haber

Published on Ocak 22nd, 2012 | tarafından Abdülkadir YEŞİLYURT

0

Ford Otosan’dan 2012’de yeni fabrika

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay, düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, 2011 yılında 17 yeni teknoloji, 8 motor seçeneği ve 7 yeni modeli pazara sunarak ticari, binek ve kamyon pazarlarında yeni rekorlar kırdıklarını kaydetti.
2012’ye yeni bir marka söylemiyle girdiklerini belirten Otay, “Go Further, slogandan öte yaşam tarzımızı ve geçmiş başarılarımızla yetinmeyeceğimizi, daha başarılı olmak için daha ileri adımlar atmaya devam edeceğimizi anlatıyor. 2012’de ‘Go Further’ dediğimiz bir konu da Kocaeli’nde yapacağımız yeni fabrika yatırımı. Yüksek teknolojiyle donatacağımız yeni fabrikamız 110 bin araç üretim kapasitesine sahip olacak. Yeni hafif ticari araç için temelini atacağımız fabrika ile üçüncü üretim tesisimizi kurmuş olacağız. Yeni yatırımla birlikte üretim kapasitemiz 400 bine çıkacak.” diye konuştu.
Otay, 2012 yılında, Türkiye’de otomotiv sektörünün 850 bin adet satış gerçekleştirmesini beklediklerini dile getirerek, ”Bizim hedefimiz 128 bin perakende satış ile yine en çok satan marka olmak. İhracat konusunda ise Avrupa’da daralan pazarlara rağmen ülke ve model çeşitliliği sayesinde ihracatımızı 212 bin olarak planladık” dedi.
AA

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , ,Yazar Hakkında

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.


Üste Git ↑