Ford 2 Milyonuncu EcoBoost Motoru Üretti

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ford 2 Milyonuncu EcoBoost Motoru Üretti

Otomobil dünyasının sevgili yazarları, size Ford’dan haberlerimiz var. EcoBoost ile ilgili dünya çapında son derece önemli gelişmeler yaşamaktayız. Ford Motor Company, yakıt tasarruflu iki milyonuncu EcoBoost motorunu üretti.

Avrupa’da B-MAX müşterilerinin %43’ü EcoBoost’u tercih ederken, Asya’da Kuga müşterilerinin % 95’inin tercihi EcoBoost oluyor. Kuzey Amerika’da ise, Escape müşterilerinin %90’ı tercihini EcoBoost’tan yana kullanıyor.

EcoBoost toplam motor boyutundan küçük, turboşarj, doğrudan enjeksiyon ve değişken supap zamanlama ayarı özellikleriyle kullanıcılarına mükemmel performans ile %15’e varan yakıt ekonomisini aynı anda sunabilen en iyi motor!

Ford’un global EcoBoost motor ailesinde şu anda 1.0 litrelik üç-silindirli; 1.5 litrelik, 1.6 litrelik ve 2.0 litrelik dört-silindirli motorlar ile güçlü ve verimli 3.5 litrelik V6 motor bulunuyor.
EcoBoost Avrupa’da yayılıyor, Kuzey Amerika’da talepler artıyor! Ford’un verilerine göre; Kuzey Amerika’da, EcoBoost motor, şu anda tüketiciler arasında en çok beğenilen ve kabul edilen yakıt tasarruflu motor olarak öne çıkıyor. Ayrıca, EcoBoost teknolojisinden haberdar olan tüketicilerin bir Ford otomobilini satın alma olasılığının da, bu motordan haberdar olmayanlara kıyasla yaklaşık %50 daha fazla olduğu saptanıyor. Avrupa’da, 2012 ve 2013, “Yılın Uluslararası Motoru” ödülüne sahip olan 1.0 litrelik EcoBoost motora olan olağanüstü talebe yönelik olarak, Almanya, Köln, motor fabrikasındaki üretim kapasitesi iki katına çıkartılarak günde 1.000’den fazla motor üretimine başlandı. B-MAX satışlarının %43’ü, Focus satışlarının %32’si, Fiesta satışlarının %26’sı ile C-MAX ve Grand C-MAX satışlarının %24’ünde bu motor tercih ediliyor. Kuga müşterilerinin %18’i geleneksel olarak dizel motorları benimseyen bir segmentte, 1.6 litrelik EcoBoost seçeneğini tercih ediyor!

Bu yıl, EcoBoost, Kuzey Amerikalı modellerin yüzde 90’ından daha fazlasında bulunacak ve bu oran 2015 yılına kadar % 95’e yükselecek.
Tüm bunların sonucunda, ödüllü 2.0 litrelik EcoBoost’a olan talebi karşılayabilmek için, Ford, 2014 yılında başlamak üzere, 2.0 litrelik EcoBoost üretimini Cleveland, Ohio motor fabrikasında yapmak amacıyla yaklaşık 200 milyon dolarlık bir yatırımı hayata geçirdi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir