Oto Haber

Published on Nisan 7th, 2014 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Filtreler hem motorun hem de sizin sağlığınızı tehdit ediyor

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

Operasyonel filo kiralama sektöründe hizmet veren Hedef Filo; bahar aylarında, polen ve tozları araç içerisindeki havadan ayrıştıran filtreler mutlaka değiştirilmesi gerektiğini aksi takdirde araç kullanıcılarının sağlığının ve aracın performansını olumsuz yönde etkilendiği dikkat çekiyor.

Türkiye operasyonel filo kiralama sektörünün öncü markalarından Hedef Filo, bahar aylarının yaklaştığı şu günlerde araç kullanıcılarının dikkatini araçların periyodik bakımları, klima ve polen filtre değişimlerinin önemine çekiyor. Mevsimlerden bağımsız olarak belirli sürelerle değişimi yapılan klima filtreleri aracın verimliliğini ve aynı zamanda sürücünün sağlığını yakından ilgilendiriyor. Kış şartlarında kısa sürede kirlenen filtreleri değiştirilmediği takdirde otomobillerin motor performansı düşürüyor ve yakıt tüketiminde de artışa sebep oluyor.

Araç filtrelerinde belirli periyodlarda değişimler yapılması gerektiğini vurgulayan Hedef Filo Operasyon Direktörü Emre Yılmaz, “Araç filtreleri için belirli sürelerle gerçekleştirilen değişimler otomobillerin verimliliğini artırarak ömrünü uzatıyor. Bahar aylarının yaklaşması ile birlikte araçlardaki hava ve polen filtrelerinin değişimi de büyük önem kazanmaya başlıyor. İşlevleri özellikle bahar aylarında havadaki polen ve tozu süzerek aracın içerisine aktarmak olan bu filtrelerde; nemli ve soğuk kış günlerinden sonra sistemde çeşitli bakteriler ürüyor. Hava yolu ile insanların hasta olmasına sebep olabilecek bakterilerin bulunduğu filtrelerin bahar ve yaz ayları öncesinde mutlaka değiştirilmesi gerekiyor.” dedi

Hedef Filo olarak her 15 bin km’de hava ve polen filtrelerini değiştiriyoruz

Bütün araçların periyodik bakımlarında gerçekleştirilen filtre değişikliklerinin farklılık gösterdiğine dikkat çeken Yılmaz, “Hedef Filo’nun araç parkında bulunan bir araç üzerinden örnek vermek gerekirse; 15 bin km. ve katları bakım işlemlerinde; motor yağı, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi yakıt filtresi gibi bölümler değiştiriliyor. Maksimum hizmet kalitesi ve güven prensibiyle hizmet veren bir marka olarak müşterilerimizin ve araç kullanıcılarının sağlığını ve araçların verimliliğini yakından ilgilendiren bu konuya dikkat çekmeyi sorumluluğumuz kabul ediyoruz” dedi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑