Oto Haber

Published on Mayıs 21st, 2015 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Filo Kiralama Avantajlı mı?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Şirketinize sağlayacağınız belki de en büyük avantajlardan biri filo kiralama! Üstelik eğer Hedef Filo gibi filo kiralamada en büyük verimi alabileceğiniz firmalardan yana tercih yaparsanız, filo kiralamanın şirketiniz için ne kadar avantajlı olduğunu görebilirsiniz.

Şirketiniz için filo kiralayın, karlı çıkın

Şirket için bir araç satın almaya karar verdiğiniz zaman toplu nakit çıkışı yapmanız ve daha sonrasında araçların takibi için ciddi bir masraf yapmanız gerekir. Ancak filo kiralama hizmetlerinden yararlanarak şirketinize dahil edeceğiniz araçlar için vergi avantajlarından yararlanabilir ve takibi için ekstra enerji harcamanıza gerek kalmaz.

Filo kiralamak neden daha avantajlı?

Hedef Filo’nun çalışma politikasına ve hizmetlerine baktığınız zaman filo kiralamanın neden daha avantajlı bir seçenek olduğunu hemen görebilirsiniz. Hem şirketinizin kasasından toplu nakit çıkışı yapmıyorsunuz hem de araçların bakım, onarım gibi masraflarıyla ilgilenmiyorsunuz. Şirketiniz için en uygun ödeme koşulu hangisi ise filo kiralama şirketi ile bu şekilde anlaşma imzalıyor ve aylık kirayı sizin için en uygun olacak şekilde ödemeye başlıyorsunuz. Vergiler, kasko, sigorta gibi onlarca detayla, filo kiralama şirketi sizin yerinize ilgileniyor.

Araç takibi için ek birime gerek yok

Büyük şirketlerde de küçük şirketlerde de bir araç alındığı zaman o aracın sıkı bir takibi yapılmalıdır. Bunun için ekstra zaman ayırmaya hatta belki de araçların takibini, bakımlarını ve ödemelerini kontrol etmesi için ek elemana bile ihtiyaç duyabilirsiniz. Fakat filo kiraladığınız zaman zaten profesyonel bir ekip sizin için araçların takibini yapıyor. Sürücü hataları, fazla yakıt tüketimi, araç arızaları, kaza ve çalıntı durumlarında hemen harekete geçiyor ve siz ne olduğunu anlamadan ve işlerinizi asla aksatmadan tüm problemleri çözüyor. Bu yüzden filo kiralamanın tüm bu avantajları, şirketlerin araç ihtiyaçlarını gidermeleri için oldukça cazip bir hale geliyor.

Güçlü bilanço

Filo kiralamanın şirketinize en büyük avantajlarından biri de bilançonuzu güçlü göstermesidir. Banka kredisi ile satın almadığınız için ve şirketinizin ödeme planında vadesi gelmemiş bedeller, bilançonuzda mali borç olarak görünmez ve borçlanma kapasitenizi olumsuz etkilemez.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑