Oto Haber

Published on Aralık 21st, 2011 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

FAW’dan yeni model MultiVan70 (MV70)

AT uygunluk testleri tamamlanan MV70 modeli için müracaat 2011 Aralık ayı içinde Sanayi Bakanlığına yapılmış olacak. MV70, tasarruflu 1.3 motor, fiyat performans oranı verimli, hem bireysel hem de ticari kullanım açısından avantajlı, zengin aksesuar donanımlı MV70 modelinde klima standart olarak sunuluyor.
FAW Türkiye pazar payında iddialı..
FAW yetkilileri, binek araçları ile beraber satış adetlerini en az yüzde 50 arttırarak pazarın güçlü oyuncuları arasında yer alacaklarını belirttiler. Konuyla ilgili bir basın toplantısı yaparak FAW Türkiye ve sektörü birlikte değerlendiren Komsan Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Süheyl Baybalı “2011 yılının ilk 11 ayında, motorlu taşıt satışlarında ciddi bir artış yakalanırken, çok amaçlı kullanıma yönelik ticari araç pazarının da önemli oranda büyüdüğü görülmüştür. Ekonomik, çevreye duyarlı mini ve mikro araçlara yönelik iç talep, global taleplere paralel olarak giderek artacaktır. Çin’in en büyük otomotiv üreticilerinden biri olan China FAW Group Corporation, bu tür araçların geliştirme ve üretiminde kendini ispatlamış önemli oyunculardan biridir. 2015 yılından itibaren elektrik motorlu araçlar (EV) segmentinde de yeni modelleri pazara sunmaya başlayacaktır” dedi.
Daha sonra söz alan Komsan Otomotiv Satış ve Pazarlama Müdürü M. Korhan Haşmet ise yeni getirecekleri binek araçları için hedeflerini şu şekilde açıkladı: “2011 yılındaki satış adetleri başarısını 2012 yılında da sürdüreceğiz, bu bağlamda 24 adet olan bayii sayısını 34’e çıkaracağız. 700 adet olan satış adedimizi, yeni MultiVan ( MV70 ) ve MPV segmentindeki MP80 araçlarımızın sağlayacağı sinerji ile katlayarak, dörthaneli rakamların önemli oranda üzerine taşıyacağız. MP80 ile MPV segmentinde de iddialı olduğumuzu da böylece kanıtlayacağız. Önümüzdeki dönemlerde ticari araç müşterisinin kullanıma ihtiyaç duyacağı araç donanımını ve biçimini de (örn: fırıncı, tüpçü, sucu, vb.) sunacak ve ayrıca önceden tespit edilmiş bazı bölgelerde yapılacak değerlendirmeler sonrasında, ticari araç bayii ağımız ile binek araç bayii ağını ayrıştıracağız.Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑