Oto Haber

Published on Ocak 16th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Farklı sektörlerin temel ihtiyacı akümülatörlerde Entel Enerji çözümleri…

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Farklı sektörlerin temel ihtiyacı akümülatör tedariğinde köklü bir geçmişe sahip Entel Enerji alternatifli çözüm önerileriyle ülke ekonomisine katkıda bulunuyor…

1990 yılında Elektronik Yüksek Mühendisi Nadir Zeren tarafından kurulan ENTEL Enerji, hem distribütörlüğünü yapmakta olduğu hem de kendi markası olan ürünler ile farklı kullanıcı gruplarının ihtiyaçlarına alternatif çözümler üretiyor.

Dünyanın en büyük akü üreticisi Yuasa’nın distribütörlüğü ile başlayan serüven…

Geniş ürün yelpazesi ile akümülatör sektöründe köklü bir geçmişe sahip olan Entel Enerji dünyanın en büyük akü üreticisi Japon YUASA markasının endüstriyel akü grubunun Türkiye ve Türki Cumhuriyetler distribütörlüğü ile faaliyet vermeye başladı. Pazardaki potansiyelin farkedilmesiyle birlikte 2004 yılında aynı markanın otomotiv, motosiklet ve marin akü grupları da Entel Enerji’nin ürün yelpazesine eklendi.

Sektörün en prestjli markalarından oluşan ürün portföyü…

Japon devi Yuasa dışında kendi ürünü olan Select akülerini 15 yıllık titiz bir çalışma ile ürün grubuna dahil eden Entel Enerji, 2006 yılında dünya çapında 5 kıtaya hizmet veren Hazeakülerinin de Resmi Türkiye Distribütörlüğünü üstlendi.

Entel Enerji Yönetim Kurulu Üyesi Ahucan Zeren Çeken “Çeyrek asra yakın bir süredir sektöre katma değer kazandırmak adına çalışıyoruz, farklı sektörlerde güçlü markalar ile işbirliğine giderek çözümler üretiyoruz. Yuasa, Haze gibi dünyaca ünlü markaların dışında tescilli markamız olan Select ile de ciddi başarılar elde ettik. Sektörün en prestijli markalarıyla çalışmayı prensip haline getirdik, 2006 yılında ise pazardaki boşluğu fırsata çevirerek dünya lideri olan D.I.D motosiklet zincirlerinin distribütörlüğünü de Entel Enerji çatısı altına ekleyerek motosiklet gurubunda da hizmet yelpazemizi geliştirdik” şeklinde konuştu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑