Elektrikli Araçlar

Published on Ocak 29th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Renault’dan Hedef Filo’ya 3 adet Fluence Z.E.

Renault Fluence Z.E. kamu kuruluşlarının ardından geniş kitlelere ulaşmaya hazırlanıyor. Bu çerçevede Renault, daha temiz bir dünyaya katkı sağlamayı amaçlayan Hedef Filo’ya 3 adet elektrik motorlu Fluence Z.E. teslim etti.

Renault, operasyonel filo kiralama sektörünün öncü markalarından Hedef Filo’ya 3 adet Fluence Z.E. teslim etti. Teslimat töreni, 29 Ocak 2013 Salı günü Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar ve Ticari Genel Müdür Yardımcısı Guillaume Sicard ile Hedef Filo Yönetici Direktörleri Önder Erdem ve Ersan Öztürk’ün katılımlarıyla Renault’nun İstinye Şubesi’nde gerçekleştirildi. Teslimat töreni ile Hedef Filo, filosunda ilk Fluence Z.E. kullanan filo kiralama şirketi oldu. Fluence Z.E. kamu kuruluşlarının ardından geniş kitlelere ulaşmaya hazırlanıyor. Başbakanlık, T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kayseri Melikgazi Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi elektrik motorlu araç kullanan kamu kuruluşları arasında yer alıyor.

Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar: “Öncüsü olduğumuz elektrik motorlu otomobiller devrimsel nitelikte yeni bir teknoloji”

Hedef Filo’ya araçların tesliminin ardından Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, şu açıklamayı yaptı: “Dünyada olası bir çevre felaketine biz de otomobil sektörü olarak duyarlı olmak ve katkıda bulunmak zorundayız. Renault markasının öncüsü olduğu elektrik motorlu otomobiller devrimsel nitelikte yeni bir teknoloji. Fluence Z.E. kullanarak Hedef Filo’nun insan sağlığı ve çevreyi korumaya destek olmasından dolayı mutluluk duyuyoruz.

Hedef Filo Yönetici Direktörü Önder Erdem: “Sektörde ilk ve örnek olmak istedik”

Teslimat törenine ilişkin bir açıklama yapan Hedef Filo Yönetici Direktörü Önder Erdem ise; “Sektörde 10’uncu yılımızı kutlarken iş ortaklarımızla birlikte birbirimizden güç alarak büyümeye devam ediyoruz. Büyümeyi sürdürürken çevreye ve doğaya karşı sorumluluklarımızı da unutmuyoruz. Sektörün ihtiyaçlarının sadece işten ibaret olmadığını düşünüyor, çevre duyarlılığı ve doğayı korumayı büyüme politikamızın en önemli dinamiklerden kabul ediyoruz. Bu nedenle yakın zamanda tüm dünyada kullanımı alanı artacak çevre dostu elektrikli araçlardan 3 tanesini Renault ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği çerçevesinde filomuza kazandırmaktan gurur duyuyoruz’’ dedi.

Renault :

Geniş bir sıfır salımlı araç gamı sunan Renault, elektrik motorlu araçların geliştirilmesinde dünya çapında önder bir kuruluş. Renault-Nissan İttifakı, tüm dünyada elektrikli araç programının geliştirilmesi için 4 milyar Euro yatırım yaptı. Bu alanda, Türkiye çok önemli bir rol oynuyor. Renault Türkiye’de gerek üretim ve gerekse satış açısından çok güçlü bir konuma sahip. Renault’nun ilk elektrik motorlu modellerinden biri olan Fluence Z.E. Bursa Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’nda üretiliyor. Ortağı Nissan ile birlikte, Renault sıfır salımlı ulaşımda liderliği, yani geniş tüketici kitlelerine yönelik uygun fiyatlı eksiksiz bir elektrik motorlu binek ve ticari araç gamını sunan ilk otomobil üreticisi olmayı hedefliyor. Marka, Fluence Z.E., Kangoo Z.E. ve Twizy olmak üzere üç elektrik motorlu model lansmanını gerçekleştirdi. Diğer elektrik motorlu otomobil olan ZOE de 2013 yılında satışa sunuluyor olacak. Renault ve Nissan elektrik motorlu araçların geliştirilmesini ve ticarileştirilmesini teşvik için dünyanın farklı bölgelerinde hükümet ve yerel paydaşlarla 100’den fazla işbirliği anlaşması imzaladı. Türkiye’de İstanbul, Ankara, Gaziantep, Kocaeli ve Antalya Belediyeleri ile imzalanan anlaşmalar da bu çerçevede gerçekleştirildi.

Hedef Filo

Türkiye otomotiv sektöründe kurumsal filo kiralama pazarının önde gelen markalarından Hedef Filo 2003 yılında Türkiye operasyonel filo kiralama sektöründe hizmet vermeye başlamıştır. Maksimum müşteri memnuniyeti ve kusursuz hizmet anlayışını benimseyen Hedef Filo 10. yılını geride bıraktığı bugünlerde operasyonel filo kiralama sektöründeki hızlı büyümeye adapte olarak pazarın önde gelen markalarından biri haline gelmiştir.

İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da ofisleriyle Türkiye’nin dört bir yanına hizmet götüren Hedef Filo’da toplam 150 çalışan, 33 portföy yöneticisi ve 10 satış yöneticisi bulunuyor. İnsan kaynakları politikaları açısından Hedef Filo, 10’uncu yılını kutlayacağı 2013’te kadrosunu 190 personele çıkararak gücüne güç katmayı hedefliyor.

2012 yılını 15 bin araç sayısı ile kapatarak pazarda bir üst basamağı amaçlayan Hedef Filo, bugün yaklaşık 2300 müşterisine 15 bin aracıyla ve binin üzerinde servis noktasıyla hizmet veriyor.

 

Tags: , , , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑