Elektrikli Araçlar

Published on Ağustos 10th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Proton Exora Reev ve Saga Ev elektrikli araçlarla çevre dostu sürüş keyfi…

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ulubaşlar Holding bünyesinde hizmet veren Proton Otomobil’in çevre dostu, elektrikli modelleri; Exora Reev ile Saga Ev, 2013 yılında Türkiye yollarına çıkmayı hedefliyor. İleri mühendislik uygulamaları sonucunda elektrikli araç segmentindeki en uzun menzile sahip bu araçlar; doğaya zararlı atık salmama özelliği sayesinde çevreci bir görünüm sergiliyorlar.

Türkiye pazarında 2013 yılı içerisinde yer alması hedeflenen araçlar; teknolojik ve modern yapısı, çevreci-doğa dostu özellikleri ve şık dizaynıyla kullanıcılarını bekliyor.

 

Full Şarj İle 1000 Km Sürüş Menzili

Hem pil hem de yakıt kullanımına imkân sağlayan bu araçlar, pil kullanılırken çevreye hiç zarar vermiyor. Alışılagelmiş hıbrıd araçlardan farklı olarak 400cc gücünde lityum iyon pilleri besleyen jeneratörü sayesinde 1000 km menzile kadar çıkabilen bu araçlar hareket halindeyken de şarj edebilen jeneratörü sayesinde daha uzun mesafeleri katedebiliyor.

 

Sıfıra Yakın Emisyon Ve Dışarı Zararlı Atık Salmama Özelliği

Proton’un ileri düzey mühendislik uygulamaları sonucunda ürettiği, elektrikli araç pazarında en uzun menzile sahip olan araçlar Exora Reev ve Saga Ev; fosil yakıt kullanmamaları nedeniyle sıfıra yakın emisyon değeri ve dışarı zararlı atık salmama özelliğine sahip. Böylelikle daha sağlıklı ortamlarda sürüş imkanı sunan bu araçlar; aynı zamanda doğanın da dostu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑