Oto Haber

Published on Nisan 4th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Eduplus’tan Yenilikçi Markalar Zirvesi’nin onur ödülü Ali Haydar Bozkurt’a verildi

YENİLİKÇİ MARKALAR ZİRVESİ’NDE ONUR ÖDÜLÜ TOYOTA PAZARLAMA VE SATIŞ A.Ş. CEO’SU ALİ HAYDAR BOZKURT’A VERİLDİ

Eduplus tarafından düzenlenen Yenilikçi Markalar Zirvesi’nde onur ödülü Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt’a verildi. Onur ödülü sektöründe yenilikçi uygulamalar ve rehberlik rolüne sahip kişilere veriliyor.

Dünyadan ve Türkiye’den önemli şirketlerin üst düzey yöneticilerini buluşturan Yenilikçi Markalar Zirvesi’nde “Değişim Çağında Liderlik – Global Düşünmek, Vizyoner ve Öncü Olmak” konulu bir konuşma da yapan Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Toyota’nın yenilikçi bir marka olduğunun altını çizerek “Toyota sektöründe geliştirdiği teknolojiler ile öncü ve vizyoner olma özelliğini her zaman taşımıştır. İnsan hayatını kolaylaştıran ve onlara en iyisini sunma gayretinde olan Toyota geleceğe yönelik yılda 7 milyar Euro’ya yakın AR-GE yatırımlarıyla da liderliğini pekiştirmektedir. Aldığım bu ödül tüm Toyota ailesinin ödülüdür” dedi.

Tags: , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑