Oto Haber

Published on Ekim 28th, 2011 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Dünyanın krizlere karşı en güçlü ve en antremanlı otomobil yetkili satıcıları Türkiye’de!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

OYDER’in 8. Bölge Toplantısı Doğuş Otomotiv CEO’su Ali Bilaloğlu’nun Katılımıyla Eskişehir’de Gerçekleştirildi!

Çatısı altında yer alan 900’den fazla Otomotiv Yetkili Satıcısını temsil eden OYDER’in (Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği), 8. Bölge Diyalog Toplantısı Eskişehir’de gerçekleştirildi.  Türkiye’deki en legal sektörün otomotiv olduğunu hatırlatan OYDER Başkanı H. Şükrü Ilısal, ülkemizin istihdam sağlayan önemli sivil toplum örgütlerinden biri olarak kriz ve risklere karşı aynı zamanda dünyanın en antremanlı otomobil yetkili satıcılarının Türkiye’de olduğunu vurguladı.

OYDER olarak tüm yetkili satıcılara zor şartlarda kalındığında sessiz bir şekilde yok olma yerine birleşmeyi veya devretmeyi önerdiklerini, tamamen kaybetmek yerine zamanında geri çekilebilmenin önemini ifade eden OYDER Başkanı Ilısal, 2010 verileriyle “17,4 milyar Dolarlık ihracat değeri ve 390 milyon Dolar dış ticaret fazlası ile Türkiye’nin göz kamaştıran sektörünün çok önemli bir  parçasıyız. Otomotiv Yetkili Satıcıları olarak global bir araştırma yaptığımızda kendimizi şanslı görüyoruz. Böylesi bir dönemde tüm yetkili satıcıların ayaklarını yere daha sağlam bastıracak, olası ve mevcut ekonomik sarsıntıların etkilerine karşı sağlam durmasını sağlayacak çözümler için çalışıyoruz” açıklamasını yaptı.

7 milyar Dolarlık yatırımla 100 bin kişiye istihdam sağlayan ve bir sivil toplum kuruluşu olarak ön plana çıkan OYDER’in 8. Bölge Diyalog toplantısı Eskişehir’de gerçekleştirildi. Doğuş Otomotiv CEO’su Ali Bilaloğlu’nun da şeref konuğu olarak katıldığı toplantıda Türkiye’deki en legal sektörün otomotiv olduğunu belirten OYDER Başkanı H. Şükrü Ilısal, Türkiye’nin istihdam sağlayan önemli sivil toplum örgütlerinden biri olarak kriz ve risklere karşı aynı zamanda dünyanın en antrenmanlı otomobil yetkili satıcıları olduklarını vurguladı. OYDER Başkanı H. Şükrü Ilısal; “Avrupa ülkelerinin borç stoku ve bütçe açıkları ekonomik risk ve kriz ortamı algısını ateşledi. 2008-2009’dan beri devam eden ve tüm dünyayı saran inişli çıkışlı süreç halen devam ediyor. Yetkili satıcılık mesleği, satışta ve satış sonrasında karlılık azalsa da üyelerimiz yüzde yüz yerli sermaye yapısı ile ayakta kalmaya ve toplamda 500 bin kişiye ekmek kapısı olmaya devam ediyor” dedi.

Son bir sene içerisinde OYDER olarak İzmir’den Adana’ya, Antalya’dan Trabzon’a sekiz bölge toplantısı düzenlediklerini ve yetkili satıcılarla yakın iletişime geçtiklerini belirten Ilısal,  “Ekonomik politikalarıyla istikrarlı bir süreç içinde yoluna devam eden Türkiye, 14-60 yaş arasındaki % 64’lük nüfus yoğunluğu, düşen işsizlik ve artan tüketici güveni ile satın alma paritesi olarak dünyanın en büyük 16’ncı büyük ekonomisi konumuna gelmiştir. Otomotiv anlamında ise 17,4 milyar Dolarlık ihracat ve 390 milyon Dolar dış ticaret fazlası ile Türkiye’nin lokomotif sektörüyüz. OYDER çatısı altında takım olmanın önemini otomotiv yetkili satıcıları olarak global bir araştırma yaptığımızda daha net biçimde görürken, kendimizi daha şanslı hissediyoruz. Böylesi bir dönemde tüm yetkili satıcıların ayaklarını yere daha sağlam bastıracak, olası ve mevcut ekonomik sarsıntıların etkilerine karşı sağlam durmasını sağlayacak çözümler için çalışıyoruz. Rekabet hukuku çerçevesinde üyemiz olan tüm yetkili satıcılara birleşmeyi, devretmeyi, tamamen yok olmak yerine zamanında geri çekilerek ayakta kalmanın yollarını öneriyoruz ” açıklamasını yaptı.

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑