Oto Haber

Published on Mayıs 3rd, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Dünya Seyahat Devi TripAdvisor, TomTom’u Seçti

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

TomTom bugün dünyanın en büyük seyahat sitesi* olan TripAdvisor®’ın kendi web sitesi ve uygulamalarına son derece hassas konum tabanlı istihbaratını entegre etmek için TomTom yeni Küresel Geocoder Hizmetler’ini lisansladığını duyurdu. Bu, TripAdvisor’ın aylık 200 milyon ziyaretçisine** her otel veya restoranın gönderim yapıldığında veya okunduğunda yerini tam olarak belirleyecek benzersiz bir data sağlayacak.
TomTom Küresel Geocoding Servisi ile TripAdvisor web sitesinde yer alan tüm oteller, konaklama yerleri. restoran ve barların yeri son derece doğru olarak yer alacak. Posta kodu kullanmak yerine. mekanları daha kesin gösteren ve bulmayı kolaylaştıran bir sistemle tüm adresler artık kesin harita koordinatlarına dönüştürülüyor.
Nathan Clapton, TripAdvisor mobil işbirliği Başkanı şunları söyledi: “TripAdvisor web sitesi üzerine yayınlanan 100 milyondan fazla değerlendirme ve görüşlere dayanarak. tüm kullanıcıların gönderim veya okuma değerlendirmelerine en doğru konum datasıyla ulaşmalarının çok önemli olduğuna inanıyoruz. TomTom Küresel Geocoding Hizmetleri ile işbirliği yaparak, very tabanlı dataların sağlanmasıyla TripAdvisor™ sitesinin kullanıcılarımız tarafından tam anlamıyla güvenilir olacağına eminiz.
TomTom Geocoding Servisi, kullanıcılarının güvenebileceği neredeyse dünya çapında son derece hassas konum verilerini kapsayan TripAdvisor sayesinde, 50’den fazla ükede ev numarası, adres noktası, cadde ya da posta düzeyinde kimlik bilgilerini destekler.
TomTom Otomotiv ve Lisanslama Genel Müdürü Charles Cautley bu işbirliği ile ilgili “TripAdvisor’ın global websitesi için TomTom’un Global Geocoding Servisi’ni seçmesinden dolayı son derece heyecanlıyız. Coğrafi kodlama, konum zekasının temel kaynağı olmasının yanı sıra kelimenin tam anlamıyla harita üzerinde adresleri koyar ve artan konum bazlı servisler alanında belkemiğidir” diyor.
TomTom, haritasındaki içerik ve yazılım hizmetlerine geliştiricilerin rahatlıkla ulaşabilmelerini sağlayan gelişmiş bulut tabanlı konum bazlı servis platform ile dünyanın önde gelen şirketlerinden biridir. Bu konum bazlı servis platformu ile geliştiriciler; tüketici, işletmeler ve devlet dahil olmak üzere çeşitli pazarlar açısından konum tabanlı uygulamaları oluşturmak için içerik ve araçlar ile donatılmıştır. Artan konum bazlı servisler alanında bir öncü olarak TomTom, 52 ülkede toplu coğrafi kodlama sunan küresel geocoder web hizmeti sunmaktadır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑