Başbakanlığın 2005’te yayınladığı ve 01 Temmuz ..."/> Diyarbakır da dönüşümünü Citibus'larla tamamladı... - OtoGüncel Oto Haber Sitesi

Oto Haber no image

Published on Haziran 21st, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Diyarbakır da dönüşümünü Citibus’larla tamamladı…

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Başbakanlığın 2005’te yayınladığı ve 01 Temmuz 2012’den itibaren toplu taşımacılıkta kullanılan tüm otobüslerin engelli taşımacılığa uygun hale getirilmesini kapsayan genelgeye Diyarbakır da uydu. Diyarbakırlılar artık çağdaş CITIBUS’larla seyahat edecek.

Toplu taşımadaki dönüşümünü çağdaş CITIBUS’larla tamamlayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 55 adetlik filonun ilk partisini (23 adet) düzenlenen törenle teslim aldı.

Belediye önünde düzenlenen törene; Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hafize İpek, 126 No’lu Özel Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanı Mehmet Pervane, 153 No’lu Özel Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanı Fesih Kaya, Anadolu Isuzu Satış ve Pazarlama Direktörü Fatih Tamay, Satış Müdürü Efe Yazıcı, Satış Şefi Onur Çetinkaya, Türkiye Özel Halk Otobüsleri Genel Sekreteri Onur Orhan, Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği Derneği (TÖHOB) Başkanı İsmail Yüksel’in yanı sıra şoförler ve vatandaşlar katıldı.

“Diyarbakır’a CITIBUS’ler Çok Yakıştı”

Törende konuşan Anadolu Isuzu Satış ve Pazarlama Direktörü Fatih Tamay şunları söyledi; 

“Diyarbakır belediye yetkilileri, Türkiye’de üretilen birçok aracı test ettiler. Sonuç olarak “En” lakabını hak eden alçak tabanlı, ekonomik, çevreci, kaliteli ve en önemlisi engelli rampalı CITIBUS otobüslerinde karar kıldılar. Diyarbakır’a CITIBUS’ler çok yakıştı.  Bundan beş yıl önce yayınlanan Başbakanlık Genelgesi’ne göre 1 Temmuz’dan itibaren Türkiye’deki toplu taşımada kullanılan bütün araçların engelli taşımaya uygun hale getirilmesi gerekiyor. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bu konuda birçok belediyeyi geride bırakarak öncülük etmiş oldu. Belediyelerin gözdesi CITIBUS’ları tercih ettikleri için tebrik ediyor, tüm Diyarbakırlılara hayırlı olmasını diliyorum.”

İpek: “Konforlu ve Güvenli Ulaşım için Çalışıyoruz”

Ulaşım planı çerçevesinde Diyarbakır halkının konforlu, güvenli ve çağdaş otobüslerle hizmet etmek gayreti içinde olduklarını belirten Belediye Başkan Vekili Hafize İpek yaptığı konuşmada: “Halkımıza en iyi hizmeti verebilme çabasındayız. Bunun için kentin ilgili dinamikleriyle bir araya gelerek karar verdik ve çağdaş CITIBUS otobüslerini tercih ettik. Diyarbakır halkına yakışır, engelli vatandaşlarımıza uygun yeni otobüslerle artık her kesim vatandaşımız modern ortamda seyahat edebilecek. Kentimize ve halkımıza hayırlı olsun.” dedi.

Orhon: “CITIBUS’lar Diyarbakır halkına En İyi Hizmeti Verecek”

Türkiye Özel Halk Otobüsleri Genel Sekreteri Onur Orhan da yaptığı kısa konuşmadatoplu taşımacılığın sadece engelli veya engelli olmayan vatandaşların değil tüm vatandaşların hizmetine açık bir sistem olduğunu hatırlatarak, Isuzu otobüslerin önümüzdeki yıllarda Diyarbakır halkına en iyi şekilde toplu taşıma hizmeti vereceğine inandığını ifade etti.

Konuşmaların ardından Anadolu Isuzu Satış ve Pazarlama Direktörü  Fatih Tamay; Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hafize İpek, 126 No’lu Özel Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanı Mehmet Pervane ve 153 No’lu Özel Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanı Fesih Kaya’ya plaket verdi. Tören 23 aracın katılımıyla gerçekleştirilen şehir turu ile sona erdi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑