Oto Haber

Published on Kasım 14th, 2011 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Continental HSR2 ve HTR2 ile Taşımacılık “Yük” Olmaktan Çıkıyor!

Continental’in yüksek hacimli yarı römorklara ve alçak dorselere yönelik geliştirdiği 10 tonluk aks taşıma gücü sunan HSR2 XL ve HTR2’nin yeni 55’lik serili modeli, yüksek performans, düşük yakıt tüketimi, yüksek düzeyde emniyet ve uzun yol ömrünü bir araya getiriyor.

Avrupa’nın en büyük, dünyanın sayılı otomotiv yan sanayi tedarikçisi ve lastik üreticisi Continental’in geliştirdiği yeni HSR2 ve HTR2 lastikleri şehir içi ve şehirlerarası uzun mesafe taşımacılığında kaliteleri ile fark yaratıyor.

385/65 R 22.5, 315/70 R 22.5 ile 315/80 R 22.5 ebatlarındaki HSR2 ön aks lastiklerine dingil başına toplam 10 ton taşıma kapasiteli yeni geliştirilmiş bir XL versiyonu destek oluyor. HSR2 XL ön aks lastiği 10 tonluk aks taşıma gücü ile yeni üretilen Euro-6 kamyon serilerinde mükemmel performans sunuyor.

Özel bir üretim sürecinde sonsuz sarımlı karkas gövde yapısına sahip olarak üretilen HSR2 XL, özellikle yüksek ön aks taşıma kapasitesine sahip araçlar için çözüm sunuyor. Yeni HSR2 XL, daha dirençli yapısı, geliştirilmiş yuvarlanma direnci ve uzun ömrü ile fark yaratıyor.

Yeni HTR2 (385/55 R 22.5 ), yüksek hacimli yarı römorklar ve alçak dorseler için benzersiz bir yeniliği temsil ediyor. HTR2’nin yeni 55 serili yanak ebadı ile toplamda 35 milimetrelik ilave bir kazanç sağlanıyor.

Zorlu koşullar için tasarlanan HTR2 de etkileyici ağır yük taşıma kapasitesi ile dikkat çekiyor. Farklı yol koşullarındaki yüksek performansıyla göz dolduran HTR2’nin bloklu ve dar oluklu özel sırt tasarımı, üstün bir yol tutuşu sağlamanın yanı sıra, gevşek zeminlerde bile dişlerin taş toplamasını önlüyor. Sırt desenlerinin şekli, sessiz bir sürüş ve en çetin koşullarda bile az ve düzgün bir aşınma sağlıyor.

Tags: ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑