Oto Haber

Published on Nisan 23rd, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Chevrolet global satışlarında üst üste 10. çeyrekte rekor kırdı

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

GM’in ilk çeyrek satışları güçlü yeni ürün lansmanlarıyla yüzde 3,6 oranında artış kaydetti.

Chevrolet Cruze’un satışları 2009’daki lansmanından itibaren dünya genelinde 2 milyon adedi geçti. Bu satışlar ile Cruze geçtiğimiz yıl dünya üzerinde en çok satılan 5. model oldu.

Cruze, Avrupa’da 21,474 adet ve Batı-Orta Avrupa’da ise 10,201 adet satış rakamına ulaşarak her iki pazarda da en çok satan Chevrolet modeli oldu.

23 Nisan 2013, Istanbul – Chevrolet 2013’ün ilk çeyreğinde dünya genelinde 1,18 milyon adetten fazla araç satarak üst üste onuncu çeyrekte global satışlarında rekor kırdı. 2009 yılında yapılan lansmanından bu yana global satışları kısa bir süre önce 2 milyon çizgisini geçen Kompakt Cruze gibi ürünlerde görülen güçlü satışlar genel artışta etkili oldu. Bu satış adedi ile Cruze dünyada en çok satılan 5. Model konumuna geldi.

General Motors Co. 2013’ün ilk çeyreğinde, 2012’nin aynı dönemine göre 2,36 milyon adetten fazla satışla yüzde 3,6 artış kaydetti ve yüzde 1,5 artış gösteren sektörü geride bıraktı.

General Motors Kuzey Amerika Başkanı Marc Reuss, “Chevrolet, GM’nin global mühendislik ve tasarım uzmanlığından yararlanıp doğru pazarlara doğru ürünler sunarak dünya genelindeki varlığını artırıyor” dedi ve ekledi: “Ayrıca, Cruze gibi, çok çeşitli tüketici talepleri ve yol şartlarına sahip birçok pazarda satılacak bir ürün geliştirilmiş olduğu için daha fazla performans ve yetenek seçeneği sunma esnekliğine sahibiz. Örneğin bu yıl içinde ABD’de lansmanı yapılacak olan Cruze Clean Turbo Diesel bunlardan biri.”

Chevrolet 2013 yılı ilk çeyreğinde Avrupa’da 110,385 otomobil satarak yüzde 2.49 pazara payına sahip oldu. Toplam pazarda satış yüzde 7.5 oranında düşerken, Chevrolet payını yüzde 0,01 oranında büyüttü. Aynı dönemde Batı ve Orta Avrupa’da ise 36,311 adet Chevrolet satıldı.

Chevrolet Cruze ise Avrupa’da 21,474 adet ve Batı-Orta Avrupa’da 10,201 adet satış rakamına ulaşarak her iki pazarda da en çok satan Chevrolet modeli oldu.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑