Oto Haber

Published on Mayıs 4th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Çevreci ve hızlı…

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Mercedes-Benz M Serisi için Brabus’un ürettiği modifiye kiti aracın dış görünümünü daha çekici hale getiriyor. Motorun güç artırımı için geliştirilen Brabus ECO PowerXtra D6S araçta güç artışı sağlarken EUR VI emisyon değerlerinden de ödün verdirmiyor.

Yeni Mercedes-Benz M Serisi’ni modifiye etmek için işin uzmanı Brabus özel kitler geliştirdi. Bu kitler aracın dış görünümünden süspansiyona, performansından iç mekanına kadar her açıdan olumlu değişiklik sağladı. Brabus Mühendisleri M Serisi’nin zarif ve çekici olan dış görünümde cüretkar davranıp daha sert ve sportif araç ortaya çıkarttılar.

M Serisi’nin ön kısmında tampon altı spoyler ve havalandırma için aparatlar kullanılmış. Aerodinamik açıdan etkili olan bu değişiklik ön kısımda görünüm farkı sunuyor. Yan kısımda ise bu kitin devamı olarak ön çamurluklarda kullanılan hava girişleri dikkat çekiyor. Brabus’un bir çok Mercedes modeline uyguladığı bu çamurluk havalandırmaları araca oldukça farklı bir hava katıyor. Ön tampon altı spoylerin devamı gibi duran Brabus logolu marşpiyeller araca farklı bir hava katıyor. Arka kısımda difizör ve tampon altı spoyler M Serisi’nin dış görünümünde son nokta oluyor. Motor özelliklerine göre egzoz çıkışlarında farklılıklar var. 4 yada 2 çıkışlı olarak son susturucu kitleri Brabus’un M Serisi paketinde sunuluyor.

Mercedes-Benz M Serisi için Brabus iç mekan ekipmanları da geliştirdi. Kapıları açtığınızda ilk olarak Brabus logolu çelik kapı eşikleri sizi karşılıyor. Mat alüminyum pedallar ve sol ayak dayama pedi Brabus’un M Serisi için yaptığı değişiklikleri alt tarafta yansıtmaya devam ediyor. Kapı pimlerinde de bir çok Brabus modelinde olduğu gibi markanın logosunu işlendiği görülüyor. Koltuklarda yine ince işçilikten nasibini alan alkantara ve deri karışımı döşeme tercih edilmiş. Kokpitte ve diğer bölümlerde müşterinin isteği doğrultusunda alüminyum, ahşap yada karbon kaplama kullanılıyor.

Jant olarak 18 ile 22 inç arasında değişen ebatlar bu araç için öneriliyor. Fotoğrafta gördüğünüz M Serisi’nde hafif alaşımlı Platinum Edition 22inçlik jantlar kullanılmış. 295/30 ZR 22 ebadında lastikler bu jant için tercih edilen ölçü. Brabus M Serisi için Continantal, Pirelli veya Yokohama markaları arasında müşterilerine öneride bulunuyor.

Blistein ile birlikte hazırlanan Brabus süspansiyon sistemi içindeki sportif helezon yayları ile aracı 30 mm yere yaklaştırıyor. Airmatic havalı süspansiyon sistemi ile M Serisi 40 mm aracı aşağı indirip asfalt kullanımında sportif kullanım sunuyor. Aynı zamanda istendiğinde ise 30 mm aracı standardından yüksek hale getiriyor.

Fren sisteminde de yüksek performans ekipmanları kullanılmış. 405X34 mm hava kanalcıklı disk ve 6 pistonlu kaliperler ön tekerleklerde kullanılmış. Arkada is 380X28 mm büyüklüğünde ve 4 pistonlu kaliperler tercih edilmiş.

M Serisi Brabus tarafından modifiye edilirken moturunu çevreci özelliği etkilenmeyecek şekilde çalışılmış. ML 350 BlueTEC 4MATIC’in V6 turbo dizel motoru için Brabus mühendisleri ECO PowerXtra D6S performans kiti geliştirdi. Bu kit Euro VI olan emisyon değerlerini koruyarak araçta güç artışı sağlıyor. Sistem araçta Adbue kullanımında da sorun yaşatmıyor. ML 350 BlueTEC’in standardında 58 HP olan gücü ECO PowerXtra sayesinde 306 HP’ye yükseliyor. 620 Nm olan tork ise 690 Nm’ye yükseliyor. Torkun 1600-2400 d/d arasında üretiliyor olması ise performans kadar ekonomiye de katkıda bulunuyor.

Brabus Türkiye Mümessili F355, diğer tüm Brabus kitleri gibi M Serisi için hazırlanan bu kiti de Türkiye’ye getiriyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑