Oto Haber

Published on Mart 20th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Capital’den Doğuş Otomotiv’e “Sektöründe En Çok Beğenilen Şirket” Ödülü

Capital dergisi’nin GFK araştırma şirketi ile birlikte bu yıl 13’üncüsünü gerçekleştirdiği “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri” araştırmasının ödül töreni 19 Mart 2013 tarihinde Conrad’da düzenlendi. Türkiye’nin en beğenilen 20 şirketi ve 37 sektörün en beğenilen 3 şirketinin açıklandığı gecede Doğuş Otomotiv “Otomotiv Sektörünün En Beğenilen Şirketi” ödülünü almaya hak kazandı. Ödülü, Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu aldı.

Capital dergisinin GFK Türkiye araştırma şirketi ile birlikte bu yıl 13’üncü kez düzenlediği Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri” araştırmasının sonuçlarına göre “Otomotiv Sektöründe En Beğenilen” birinci şirket Doğuş Otomotiv oldu.

19 Mart 2013 tarihinde düzenlenen törende Doğuş Otomotiv’e verilen “Otomotiv Sektöründe En Beğenilen Birinci Şirket” ödülünü, Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu kabul etti.

Doğuş Otomotiv’in bu ödüle layık görülmesinden dolayı büyük gurur duyduğunu ifade eden Bilaloğlu, “Doğuş Otomotiv bugün Türkiye’nin lider otomotiv distiribütörü konumundadır. Kalite ve verimlilik odaklı çalışmalarımızı şirketimizin tüm operasyonel süreçlerine taşıyarak, sahip olduğumuz bu konumu kuvvetlendirerek koruyacağız. Aynı anlayışla insan kaynakları alanında da başarılı çalışmalarımızı sürdürerek, çalışanlarımız ile birlikte daha da büyümeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

“Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri” araştırması geçtiğimiz yıl toplamda 500’ün üzerinde şirketten 1.555 yöneticinin katıldığı anket ile gerçekleştirildi. Ağustos 2012 tarihinde saha çalışmaları başlayan araştırma kapsamında iş dünyasını temsilen 8.500 yöneticiye online anket gönderildi. Ankete katılan 1.555 yönetici hem Türkiye’nin hem de sektörünün en beğenilen şirketini seçti.

Tags: , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑