Oto Haber

Published on Temmuz 16th, 2011 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Bugatti Veyron çakmasına karşı!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Dünyanın en hızlı otomobili olan 1.6 milyon dolarlık Bugatti Veyron’un da “çakması” sonunda piyasaya çıktı!

Amerika’da bir kişi, Ford Cougar aracını 1.6 milyon dolarlık Bugatti Veyron’a benzetti. 2 bin dolara satın aldığı otomobil üzerinde 9 ay uğraşan Mike Duke, otomobilin içini yeniden tasarladı, dışını ise birebir Bugatti Veyron’a benzetti.

Florida’da yaşayan Mike, “Bir milyon dolar görünümünde olan ama tamir masrafları, sigorta masrafları yüksek olmayan, çok da pahalıya mal olmayacak bir araç yapmak istedim.

Aracımı Bugatti olarak adlandırmak istemiyorum. Aracım, yeni bir şekil verilmiş Ford Cougar’dır” diye konuştu. Mike, büyük emek verdiği aracını eBay’de 89 bin dolardan satışa çıkardı.

Kaynak: Haber7.com’da yayımlanan “Bugatti Veyron’un da çakması çıktı” konulu haberden alınmıştır (16/07/2011).

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑