Oto Haber

Published on Mayıs 22nd, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

BASF’nin sponsorluğunu üstlendiği 5. Otomotiv Kongresi düzenlendi

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

BASF’nin Otomotiv Boyaları sponsorluğunu üstlendiği 5. Otomotiv Kongresi, “Gelişim için Değişim” başlığı altında düzenlendi

OYDER’in bu sene beşincisini düzenlediği Otomotiv Kongresi, “Gelişim için Değişim” başlığıyla 22 Mayıs’ta Hilton İstanbul’da gerçekleştirildi. Dünyanın lider kimya şirketi BASF’nin sponsorluğunu üstlendiği kongreye, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Meksika Eski Devlet Başkanı Felipe Caldaron konuşmacı olarak katıldı.

24 yıldır faaliyet gösteren ve her yıl düzenlendiği otomotiv kongreleriyle sektöre yön veren OYDER (Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği), bu yıl, değişimi algılamak ve yeni dünya düzenine ayak uyduracak stratejileri belirlemek amacıyla 22 Mayıs tarihinde Hilton İstanbul’da 5. Otomotiv Kongresi’ni gerçekleştirdi. “Gelişim için Değişim” başlıklı kongrede, otomotiv sektöründe politik, teknolojik ve sosyal yeniliklere yönelik farkındalığının arttırılmasına ilişkin değerlendirmeler paylaşıldı.

Otomotiv sektörünün farklı kesimlerinden çok sayıda üst düzey yöneticinin katıldığı kongrede, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan otomotiv sektörünün Türk Ekonomisi’ndeki konumu ve önemi hakkındaki görüşlerini aktarırken, Meksika Eski Devlet Başkanı Felipe Calderon ise ülkesinde hayata geçirdiği reformlarla Meksika’nın dünya ekonomisinde önemli bir oyuncu olmasına dair tecrübelerini paylaştı. Kongre kapsamında OYDER Başkanı Şükrü Ilısal, BASF Coatings Oto Tamir Boyaları Ülke Müdürü Burhan Engin’e katkılarından dolayı bir plaket takdim etti.

Dünyanın lider kimya şirketi BASF’nin grup şirketlerinden BASF Coatings, bu sene de kongrenin Otomotiv Boyaları sponsorluğunu üstlenerek OYDER’i ve otomotiv sektörünü desteklemeye devam ediyor. BASF’nin Dilovası’nda bulunan Otomotiv Tamir Renk Laboratuarı’nda faaliyet gösteren deneyimli ekibi, Türkiye’nin ve Avrupa’nın her yanından müşterilere renk karışım formülleriyle hizmet sunuyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑