Oto Haber

Published on Aralık 17th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Audi’ye 2012 yılında ödül yağmuru!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

audi-a7-2012 Audi’nin İngiltere’den Almanya’ya, Avustralya’dan Türkiye’ye birçok ülkede otomotiv yayınlarının düzenlediği yarışmalarda, ödülleri topladığı yıl oldu.

Audi’ye yılın ilk ödülü Almanya’da yayınlanan dünyaca ünlü otomobil dergisi Auto Zeitung’dan geldi. Dergi, küçük segmentte yılın en iyi aracı olarak Audi A1’i seçti. Audi A1, 100 bin okuyucunun yüzde 36’sının oyunu aldı. Bu yıl 25’incisi verilen ödüllerde, Audi’nin yeni makyajlanan SUV’u Q5 de, 30 bin Euro altında satılan SUV’lar kategorisinde, yılın aracı seçildi. Yine bu ülkede Auto Bild tarafından verilen “Altın Direksiyon Ödüllerinde”, A3 kompakt sınıfta Avrupa Altın Direksiyon Ödülü’ne layık görüldü.

Euro NCAP’ten 4 Ödül

Araç dayanıklılıklarını Avrupa koşullarını temel alarak test eden bağımsız derecelendirme kuruluşu EuroNCAP, A3’ün yol koşullarında herhangi bir tehlikeyi önceden belirleyerek, potansiyel önlem alan Pre Sense Basic, Pre Sense Ön, İkincil Çarpışma Fren Asistanı (Secondary Collision Brake Asistant) ve Aktif Şerit Takip Sistemi (Active Lane Asist) güvenlik sistemlerini, 4 ödül ile ödüllendirdi.

A7 ve A3’e değer trendi ödülü

Almanya’da her yıl Auto Bild dergisi tarafından verilen ve araçların “değer trendlerinin ve fiyat-kazanç” oranının karşılaştırıldığı, “Value Champions 2013 Ödülleri”nde Audi’nin A3 1.4 TDI Sportback ve A7 3.0 TDI modelleri, sınıflarının en iyi aracı olarak ödüllendirildi. Dergi bu ödüllerde, yaklaşık 8 bin aracın, gelecekteki 4 yıl boyunca değerlerindeki trendleri ve değişimleri dikkate alarak karar veriyor.

Çin Gezisine Altın Elma

Almanya’da verilen bir diğer ödül olan “Adam and Eva Ödülleri”nde de Audi’nin Çin’de gerçekleştirdiği Audi Q3 Trans China Tour organizasyonu, iç iletişim dalında Altın Elma (Golden Apple) kazandı. Ayrıca Audi’nin Wolfsburg Autostadt’daki Audi Standı da Altın Elma kazanırken, Frankfurt Motorshow’daki Audi Standı da Gümüş Elma’ya layık görüldü.

Avustralya’dan da iki ödül

Avustralya’da, otomotiv editörleri ve yazarları tarafından verilen Avustralya Halkın Seçimi Ödülleri’nde (Australian People’s Choice Awards) A7, üst üste ikinci kez, “100 bin Dolar’ın altındaki En Prestijli Araç” olarak seçildi. Audi A6 3.0 TDI quattro da Fairfax Yayın Grubu tarafından verilen “Avustralya’da Yılın Otomobili Ödülleri”nde 80 bin doların altındaki En İyi Premium Araç Ödülü’nü kazandı.

Audi geçmişi unutmuyor

İngiltere’de yayınlanan Octane Dergisi’nin verdiği “Uluslar arası Tarihi Araçlar Ödülü”, Audi A.G. bünyesine bulunan Audi Tradition tarih bölümüne verildi. Euro NCAP Çarpışma Testlerinden 5 yıldız alan Audi A4 ve S4’e bir güvenlik ödülü de US NCAP’ten geldi. Bu iki model, Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği Kurumu tarafından tam puan ile ödüllendirildi.

Norveç’te Yılın Otomobili

Audi’ye yılın son ödülleri de Norveç’ten geldi. Norveç Top Gear dergisi tarafından “Yılın Aracı” A3 olarak belirlendi. Dergi, A3’ü “yüksek kalitesi, yol güvenliği ve sportif sürüşü” nedeniyle bu ödüle layık görüldü. Türkiye’de A1 ve A6 Avant ise Otohaber dergisi tarafından Yılın B Segment Hatchback’i ve Yılın E Segment Station Wagon’u ödüllerini aldı.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑