Oto Haber

Published on Nisan 12th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Audi Mart ayını ödüllerle geride bıraktı…

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Audi modelleri Almanya ve Meksika’da Mart ayında verilen ödüllerde segmentlerinin en iyi modelleri seçildi.

Audi modellerine, 2012’de başlayan ödül yağmuru devam ediyor. Almanya’da yayınlanan ve filo yönetimi konusunda otorite yayın olarak görülen Autoflotte Dergisi’nin 6 bin 400 okuyucuyla yaptığı oylamada, A1, A3, A6 ve A8 segmentlerinin en iyi araçları seçildi. Q5 de SUV kategorisinde Yılın En İyi Otomobili Ödülüne layık görüldü. A4 ve A8 de Auto Bild Allrad dergisinin 105 bin 200 okuyucusunun oy kullandığı anketinde, sırayla “40 bin Euro’nun altındaki en iyi dört çeker otomobil” ve “40 bin Euro’nun üzerindeki en iyi dört çeker otomobil” seçildi.
Yine Almanya’da online araştırmaları enstitüsü “mafo.de” tarafından yapılan ve otomobil markalarının marka imajlarının araştırıldığı çalışmada, Audi 20 otomobil markası arasında “en yenilikçi ve en çekici marka” oldu. Dünyaca ünlü tasarım ödülleri Red Dot’un 24 ülkeden 37 jüri üyesi tasarım kalitesi dalında Audi’yi “En iyi” secti. Meksika’da yayınlanan Automovil Panamericano dergisinin okuyucularının katıldığı oylamada da A1 ve Q5 segmentlerinde Yılın Otomobilleri Ödülü’ne layık görüldü.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑