Arazinin en hızlısı: Brabus 800 HP WIDESTAR

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

Brabus 800 WIDESTAR, sınıfının en güçlü aracı. 800 HP motoru ve 4 saniyede 0-100 km/h hızlanması oldukça şaşırtıcı. Brabus 800 WIDESTAR, sadece performansı ile değil sunduğu konfor ve kaliteli işçilikle de ön plana çıkıyor.

Brabus, Mercedes G Sınıfı’nın motoruna yaptığı müdahale ile sınıfının en güçlü aracını üretti. Brabus 800 V12 Biturbo adından da anlaşılacağı gibi 800 HP gücünde ve 12 silindirli. Bu motor Mercedes S Sınıfı’ndan alının ve oldukça güçlü olan bir motor. Brabus yetkilileri bu 12 silindirlik motoru araca koymadan önce mekanik ve elektronik olarak elden geçirdiler. 5.5 lt hacmindeki motor, 6.3 lt’ye yükseldi. Pistonların büyümesinden krank mili de etkilendi ve modifiye edildi.

Motorda 2 turbo, yeni soğutma sistemleri, çok farklı bir emme manifold sistemi ve Brabus 800 için özel tasarlanmış paslanmaz çelikten yüksek performanslı egzoz kiti de kullanıldı.

Motorun işletim sistemi yeniden yapılandırıldı. Böylece maksimum güçle beraber, düşük emisyonda elde edildi.

Brabus 800 WIDESTAR bu değişikliklerle 5500 d/d’de 800 HP güce çıktı. 2100 d/d’de eldeedilen 1420 Nm’lik tork ta oldukça etkili. Bu iri cüsseli arazi aracının 0-100km/s hızlanma değeri 4.0 saniye. Sınırlayıcı kullanıldığında maksimum hızı 240km/h. Sınırlayıcı iptal edildiğinde ise maksimum hız 270 km/h’ye yükseliyor. 

Brabus 800 WIDESTAR etkili performansla sportif görünümü de birleştiriyor. Standart G Sınıfı’ndan daha dinamik bir görünüm sunuyor. Gövde genişliği12 cmartırılan aracın ön çamurluklarındaki hava çıkışları yüksek performanslı motorun soğutulmasında büyük rol oynamakta. Önde led gündüz farları  ve arkada led stoplar Brabus’un bu araca kattıkları arasında. Brabus bu araç 20 ve23 inçjantlar öneriyor. Özellikle 23inçlik jantlar araca farklı hava katıyor. 305/35 R 23 yüksek performans lastikleri için Brabus Pirelli veya Yokohama markalarını bu araç için öneriyor.

Brabus daha önceki modellerinde olduğu gibi bu aracın süspansiyon sisteminde de Bilstein’le çalıştı. Hem otoyol koşullarında hem de arazide bu süspansiyon sistemi beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Bu yüksek teknolojili süspansiyon sistemi elektronik olarak ayarlanabiliniyor. Sistem otomatik olarak ayar yapıyor. Araçtaki sensörler hız, yanal hızlanma ve direksiyon açısı gibi parametreleri algılayarak milisaniyeler içinde spor ayarlarına veya normal konuma geçiyor.
Brabus 800WIDESTAR’ın iç makanı da değişimden etkilendi. Özel kokpit tasarımı oldukça etkili. Ergonomik direksiyon spor simidi, 280 km/h’lik gösterge paneli ilk göze çarpan detaylar. Müşterinin isteğine göre alkantara deri kombinasyonu veya daha farklı kumaş seçenekleri bu araç için kullanılabiliniyor.

Brabus Türkiye Mümessili F355 bu aracı Türkiye’ye bu motor seçeneği ile getiriyor. Şuanda Türkiye’de birkaç tane Brabus 800 WIDESTAR gezinmekte. Aracın logoları ve heybetli duruşu kendini hemen belli ediyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir