Araçlarda arayüz dönemi

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

2017 yılında Avrupa’da 16 milyon araçta sürücünün dikkatinin dağılması asgariye indirecek ve sürüş güvenliğini artıran, insan-makina arayüzü kullanılması planlanıyor!

2017 yılında Avrupa’da 16 milyon araçta sürücünün dikkat kaybına müdahale eden insan-makina arayüzü kullanılması öngörülüyor.

Frost&Sullivan’ın ”Avrupa ve Kuzey Amerika’da Otomobillerde İnsan-Makine Arayüzü Pazarının Stratejik Analizi” başlıklı araştırmasına göre, çok modlu insan-makine arayüzü çözümleriyle (İMA) sürücünün dikkatinin dağılması asgariye iniyor ve sürüş güvenliği artıyor. 2017 yılına gelindiğinde Avrupa ve ABD’de on milyonlarca araçta temel ses arayüzü yer alacak.

Araştırmaya göre, sürücülerin dikkatinin dağılması sorununa çözüm arayan otomotiv endüstrisinin tüm arayüzlerin eşit bir rol oynadığı çok modlu insan-makine arayüzü (İMA) yaklaşımlarına yöneliyor.

2017 yılında Avrupa’da 16 milyon araçta temel ses arayüzü, 7 milyona yakın araçta ileri düzey ses arayüzü ve 1,2 milyon araçta ise çok fonksiyonlu kontrol düğmelerinin yer alması öngörülüyor.

Aynı dönemde Kuzey Amerika’da 14 milyona yakın araçta temel ses arayüzü, 7 milyona yakın araçta ileri ses arayüzü ve 1 milyona yakın araçta ise çok fonksiyonlu kontrol düğmesinin olacağı tahmin ediliyor.

AA, Haber 7

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir