Oto Haber

Published on Mart 18th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Anadolu Isuzu’nun Yeni Genel Müdürü Tuğrul Arıkan

Türkiye ticari araç sektörünün lider firması Anadolu Isuzu, yoluna yeni bir vizyonla devam ediyor. Anadolu Grubu’na katılmadan önce Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde üst düzey pozisyonlarda görev yapmış olan ve 2006 yılından bu yana Olmuksa International Paper Sabancı Ambalaj Sanayi A.Ş.’de Genel Müdürlük görevini yürüten Tuğrul Arıkan, Anadolu Isuzu’daki yeni görevine 18 Mart tarihi itibariyle başladı.
1963 yılında Almanya’da doğan Tuğrul Arıkan, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olup, İngilizce ve Almanca biliyor.
Tuğrul Arıkan;
1986 – 1991 tarihleri arasında Pfizer İlaçları A.Ş.’ de Muhasebe Yöneticisi,
1991 – 1994 tarihleri arasında EGO Elektrik Aletler Sanayi A.Ş.’ de Mali ve İdari İşler Müdürü,
1994 – 1999 tarihleri arasında ÇBS Printaş A.Ş.’ de Genel Müdür,
2000 – 2002 tarihleri arasında Türk Ytong Sanayi A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi,
2002 – 2006 tarihleri arasında Olmuksa International Paper – Sabancı Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ de Finans Direktörü,
2006 – Şubat 2013 tarihleri arasında Olmuksa International Paper – Sabancı Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev yapmıştır.

Otoguncel ailesi olarak bizde Tuğrul Arıkan Beye yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Tags: , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑