Oto Haber

Published on Nisan 2nd, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Almira, Türkiye pazarında büyüme atağında!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bugüne kadar yurtdışı müşterilerine sunduğu kaliteli hizmetler ile ön plana çıkan Almira Car Rental Services, yurtiçinde araç kiralamaya yönelik yatırımlarını arttırarak pazara yeni bir rekabet getiriyor. Yüzde yüz Türk sermayeli Almira, 20 yıllık deneyimini yenilikçi hizmet anlayışı ile birleştirerek yurtiçi araç kiralama hizmetlerinde de iddiasını sürdürüyor.

1993 yılında kurulan ve ağırlıklı olarak yurtdışından gelen araç kiralama taleplerini karşılayan Almira, yurtiçi pazarındaki varlığını daha da güçlendirmek için yatırımlarını arttırıyor. Uluslararası deneyimini, güvenli ve hızlı hizmet anlayışı ile birleştiren Almira, sektörel tecrübesinin ayrıcalığını Türk müşterilerine de yaşatıyor. Yurtiçinden gelen talepleri en hızlı şekilde karşılamak üzere yatırımlarına kesintisiz devam eden Almira, Türkiye genelinde artan ofis sayısı ile hizmet ağını daha da genişletiyor. Almira, 2013 yılı itibariyle 25 ofis ile hizmet vermeyi hedefliyor.

Avrupa’nın ve dünyanın en büyük araç kiralama brokerı Holiday Autos’un Türkiye’deki tek temsilcisi olan Almira, Türkiye genelindeki 20 ofisi ve 1200 araçlık filosu ile hizmet veriyor. Almira, araç kiralamada uygun fiyat politikasını benimseyerek geniş araç marka ve model seçenekleri ile müşterilerinin farklı ihtiyaç ve beklentileri için en ideal alternatifleri sunuyor. TURSAB ve TOKKDER üyesi olan Almira, her geçen gün büyüyen ve gelişen araç kiralama sektörünün önde gelen Türk firmaları arasında yer alıyor.

Almira Yönetici Ortağı Alper Akbay, Almira’nın hizmet ve yatırımlarına yönelik yaptığı açıklamada; “Türkiye’de araç kiralama sektörü her yıl % 15’lik bir oranda büyüme gösteriyor. Bu da yerli ve yabancı markaların sektöre olan ilgisini arttırıyor. Bir Türk markası olarak geçtiğimiz yıllarda çoğunlukla dış pazardan gelen talepleri karşılıyorken artık yurtiçi pazarda artan talep doğrultusunda yatırımlarımızı geliştiriyoruz. 2013 yılı sonuna kadar filomuz için yatırım yaparak 2000 araç sayısına ulaşmayı hedefliyoruz. Bu sene itibariyle iç pazardaki faaliyetlerimize daha da yoğunluk vererek, günlük ve kısa dönemli araç kiralamada sunduğumuz güvenilir hizmet ile lider bir konuma yükselmeyi hedefliyoruz,” dedi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑