İstanbul Fuar Merkezi’nde (CNR) 18-21 Nisan 2012 tarih..."/> Yeni Shell Rimula, Otobüs Fuarı’nda tanıtıldı - OtoGüncel Oto Haber Sitesi

Akaryakıt

Published on Nisan 19th, 2012 | tarafından Abdülkadir YEŞİLYURT

0

Yeni Shell Rimula, Otobüs Fuarı’nda tanıtıldı

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

İstanbul Fuar Merkezi’nde (CNR) 18-21 Nisan 2012 tarihlerinde ziyarete açık olan 4. Otobüs Endüstrisi ve Yan Sanayii Uluslararası İhtisas Fuarı’nda (Busworld Turkey 2012) yer alan Shell, yakıt ekonomisi sağlayan ileri teknoloji ürünü yeni Shell Rimula R6 LME 5W-30 dizel motor yağını ve tasarruf özelliklerini tanıttı. Fuara 25 yıldır işbirliği gerçekleştirdiği BMC ile birlikte katılan Shell’in yakıt ekonomisi simülatörüne de  yoğun ilgi gösteriliyor.

 Shell, üstün teknolojisinin en yeni ürünü Shell Rimula R6 LME 5W-30 dizel motor yağını, 19-21 Nisan 2012 tarihleri arasında ziyarete açık olan 4. Otobüs Endüstrisi ve Yan Sanayii Uluslararası İhtisas Fuarı’nda (Busworld Turkey 2012) tanıtıyor. Shell’in güçlü Ar-Ge teknolojisiyle üç yıllık araştırma ve geliştirme çalışması sonucunda ürettiği tam sentetik yüksek performans ağır hizmet dizel motor yağı Shell Rimula R6 LME 5W-30, benzersiz formülüyle kamyon ve otobüs filosu işletmecilerinin kârlılığını artırıyor. Shell Rimula LME 5W-30, hafif ticari araç sürücüleri için de yakıt ekonomisi sağlayarak işletim masraflarını azaltıyor.

Tasarruf simülatörüne yoğun ilgi

Otobüs üretim, aksesuar ve yan sanayi sektörünün küresel ölçekteki en büyük platformlardan biri olan Busworld Turkey 2012, 170’den fazla yerli ve yabancı firmayı İstanbul Fuar Merkezi’nde (CNR) buluşturuyor. Shell fuarda, Shell 25 yıldır işbirliği yürüttüğü sektörün güçlü markası BMC ile birlikte yer alıyor. Ziyaretçiler,  fuarda deneyimleme imkânı buldukları Shell’in yakıt ekonomisi simülatörüne de yoğun ilgi gösteriyor.

Shell Madeni Yağlar ve BMC, çeyrek asra ulaşan beraberlikleriyle sektörde güçlü bir sinerji örneği oluşturuyor. Gerek ilk dolum, gerekse satış sonrasında BMC’nin araçları için ihtiyaç duyduğu yağları her zaman kusursuz bir hizmetle sunan Shell BMC’ye ağır hizmet dizel motor yağları ve dişli yağları tedarik ediyor.

Yüzde 1’den fazla yakıt tasarrufu

Shell Rimula R6 LME, sentetik SAE 10W-40 yağlarıyla kıyaslandığında yüzde 1.1’e kadar yakıt ekonomisi sağlıyor. Yakıt ekonomisi özelliği, yakıt ekonomisine yönelik üretilmiş vites kutusu ve şanzıman yağlarıyla birlikte kullanıldığında daha da güçleniyor. İçerdiği özel low-SAPS formülü, Euro 4 ve Euro 5 kamyonlarda katalizör ve egzoz filtrelerinin ömürlerini uzatıyor, bunların yüksek maliyetli bakımlarını kontrol altında tutuyor.

Shell Rimula R6 LME, nakliye operatörlerinin de önemli bir ihtiyacına cevap vererek yağ değişim sürelerini uzatıyor. Aşınmaya karşı direnci yükselten tescilli sistemle birlikte sentetik baz yağ teknolojisi, motorun hareketli parçalarını birbirinden uzak tutan yağ tabakasını güçlendiriyor, motorun ve motor aksamının dayanıklılığını güçlendirip ömrünü uzatıyor. Bu sayede motorun bakım harcamalarını azaltıyor ve motorun çalışma süresini artırıyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , ,Yazar Hakkında

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.


Üste Git ↑