Akaryakıt

Published on Nisan 6th, 2012 | tarafından Abdülkadir YEŞİLYURT

0

Vatandaş çareyi LPG’de buldu

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Benzinin 5 Lira olmasına artık birkaç kuruş kaldı. Yakıt masrafı cep yakmaya başlayınca vatandaş yönünü LPG’ye çevirdi.

LPG dönüşüm bayii sahibi, makine mühendisi Yılmaz Candan benzin zamlarından sonra talebe yetişemediklerini söylüyor. Zamlardan önce günde ortalama 10 LPG tankı montajı yapan bayiinin işleri yüzde 100 artmış ve şimdi 20 montaj yapıyor.

Peki LPG, benzine göre yüzde kaç tasarruf sağlıyor?

Vatandaş artık aracın performansını değil yakıt tasarrufunu düşünüyor. Bir de LPG’ye zam yapılsın istemiyor. Araçlarını LPG’ye çevirmek isteyen vatandaşların cebinden çıkacak para ise ortalama bin lira.

AA, Haber7

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , ,Yazar Hakkında

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.


Üste Git ↑