“Türkiye Uluslararası Şeyl Gaz ve Petrol Konferansı”, Shell’in sponsorluğuyla başlıyor…

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

TMMOB Petrol Mühendisleri Odası ve Türkiye Petrol Jeologları Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği “Türkiye Uluslararası Şeyl Gaz ve Petrol Konferansı” farklı ülkelerden saygın akademisyen, uzman ve enerji yöneticilerini bir araya getirecek. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın da katılacağı konferansta, Türkiye ve dünyadaki şeyl gaz ve petrol potansiyeli, arama ve üretim çalışmaları ile çevresel etki gibi konular ele alınacak.

Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan “Uluslararası Şeyl Gaz ve Petrol Konferansı”, 20-21 Şubat 2013 tarihleri arasında Ankara Bilkent Hotel’de gerçekleştirilecek. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın Onursal Başkanlığı’nda düzenlenen konferansa, Shell “Elmas Sponsor” olarak destek veriyor.

Uluslararası saygınlığa sahip jeologlar, jeofizikçiler, petrol mühendisleri, enerji yöneticileri ve akademisyenlerin katılacağı konferansta, dünyadaki şeyl gaz ve petrol sahalarının geliştirilmesi, Türkiye’nin şeyl gaz ve petrol potansiyeli ve sahalarının ekonomik olarak geliştirilmesi konuları tartışılacak. Ayrıca arama, sondaj, üretim ve rezervuar mühendisliği konularındaki oturumlarda yeni gelişmeler, modelleme ve saha sonuçları ele alınacak.

Açılışını Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın yapacağı konferansa, Shell Uluslararası Ankonvansiyonel Girişimler Müdürü Hans Van Marle, Shell Arama Üretim Sürdürülebilir Gelişme Uzmanı Sreejeeta Datta ve Shell Araştırma Danışmanı Dr. Erdem İdiz de katılacak. Marle, “Şeyl Gazı ve Petrolü Türkiye İçin Bir Fırsat mı?”, Erdem İdiz, “Şeyl Gaz ve Petrol Fırsatlarının Aranması ve Değerlendirilmesi”, Datta ise “Kuyu Tamamlama, Ankonvansiyonel Kaynaklar için Kanuni, Denetimsel ve Çevresel Etmenler” oturumunda görüşlerini paylaşacak.

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir