Akaryakıt

Published on Nisan 18th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

TOTAL, ISO 10002 Sertifikası’nı Aynı Anda Alan İlk ve Tek Firma

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

TOTAL, akaryakıt, madeni yağ ve LPG sektörlerinde ISO 10002 “Müşteri Memnuniyeti-Müşteri Şikayetlerinin Ele Alınması” sertifikasını aynı anda alan ilk ve tek firma oldu.

Türkiye’de faaliyet gösteren dünyanın dev petrol şirketlerinden TOTAL, ortaya koyduğu çalışmalardan sonra, Uluslararası Bağımsız Belgelendirme ve Denetim Kuruluşu “Bureau Veritas” tarafından denetlendi. Akaryakıt, madeni yağ ve LPG sektörlerinde ISO 10002 “Müşteri Memnuniyeti-Müşteri Şikayetlerinin Ele Alınması” sertifikasını aynı anda almaya hak kazanan ilk ve tek firma olan Total; sektörde yenilikçi ve öncü olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

TOTAL,  müşteri memnuniyeti  ve şikâyetlerinin etkin bir şekilde yönetimini gerektiren;  müşteri şikayetlerinin ele alınması, şeffaflık, erişebilirlik, cevap verebilirlik, objektiflik, gizlilik, yasalara ve mevzuata uygunluk, ücretler, müşteri odaklı yaklaşım, hesap verebilirlik ve sürekli iyileştirme prensiplerine uygun olarak gerçekleştirilmesini  sağlayan bu sertifika ile faaliyet gösterdiği üç sektörde, müşteri memnuniyetine   ve müşteri odaklı bir anlayış ilkesine verdiği önemi göstermiş oldu.

Total Oil Türkiye Lojistik Direktörü Yaşar Taşkıran yapmış olduğu açılış konuşmasında ‘Total, Türkiye’de akaryakıt sektörüne girdiği tarihten bugüne kadar, bütün faaliyetlerinde ilkleri başarmış, her zaman yeniliklerin takipçisi ve Türkiye’deki uygulamaların öncüsü olmuştur. Bu bağlamda, bugün burada bir araya gelmemize vesile olan ve dünyaca tanınmış belgelendirme ve denetim kuruluşu Bureau Veritas tarafından şirketimize verilen,  akaryakıt, madeni yağ ve LPG sektörlerinde bir şirket tarafından aynı anda ilk kez alınan ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti-Müşteri Şikayetlerinin Ele Alınması” sertifikası hepimizi gururlandırmış ve bizi geleceğe yönelik çalışmalarımız için motive etmiştir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’ ifadelerini kullandı.

Total Oil Türkiye İstasyonlar Direktörü Mustafa Akgül ise yapmış olduğu açıklamada, “ISO 10002 sertifikasını, sektörde hem akaryakıt, hem LPG, hem de madeni yağda alan ilk petrol şirketi olmamızdan dolayı büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz. Total, çok önem verdiği bir konu olan müşteri memnuniyetinin sağlanması ve müşteri şikâyetlerinin müşteri odaklılık prensibine göre ele alınması özelliklerini, uluslararası saygın bir denetim ve belgelendirme kuruluşu olan Bureau Veritas’tan aldığı ISO10002 sertifikası ile sağlamlaştırmıştır. Bu sertifika, müşteri şikâyet yönetimi ve çağrı merkezi yönetiminde hangi seviyelere geldiğimizin ve bunun sonucunda müşterilerimize ne kadar iyi ve kaliteli hizmet sunduğumuzun en önemli göstergesidir. Ayrıca, müşterilerimize daha fazla hizmet edebilmek ve daha fazla müşteri memnuniyeti için, hafta içinde ve hafta sonunda çağrı kabul saatlerimizi de artırdık. Bu sertifika tam müşteri memnuniyeti sağlamada Total’in vardığı değil, hareket edeceği noktadır. Bu sertifikanın alınmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor ve takdirlerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

ISO 10002 sertifikası, 16 Nisan Salı günü Total Oil Türkiye Merkez Ofisi’nde, İstasyonlar Direktörü Mustafa Akgül, Lojistik Direktörü Yaşar Taşkıran, Bureau Veritas’tan Rusya-Türkiye-Hazar denizi Ülkeleri Bölge Müdürü Bruno FERREYRA ve Türkiye Belgelendirme Müdürü Hakan İKİNCİ’nin katılımıyla, pasta keserek kutlandı.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑