“Total Eğitime Destek Projesi” kapsamında bir okul daha yenilendi

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Total Oil Türkiye, sosyal sorumluluk bilinciyle hayata geçirdiği “Total Eğitime Destek Projesi”nin bu yılki durağı Sakarya İli Karasu İlçesi Konacık Köyü İlkokulu oldu. Tüm masrafları Total tarafından karşılanarak yenilenen okulun 1 Kasım 2012 tarihinde gerçekleştirilen açılışına Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Yavuz Selim Sandıkçı, Karasu Kaymakamı Şafak Gürçan ve Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan katıldı. Açılış günü kapsamında Total Oil Türkiye çalışanlarından oluşan “Total Gönüllü Takımı” öğrencilerle çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi. Total’in TOÇEV ile birlikte Sakarya’da gerçekleştirdiği okul yenileme projesi Antalya, Kahramanmaraş ve Adana’dan sonraki dördüncü okul yenileme projesi olmasıyla öne çıkıyor. Total, TOÇEV ile yenilediği bu dört okul dışında da bugüne kadar Samsun, Gaziantep, İzmir, Kocaeli ve Ankara illerinde olmak üzere beş okul daha yeniledi.

Sosyal Sorumluluk bilinciyle hareket eden Total Oil Türkiye eğitime destek vermeye devam ediyor. Total Oil Türkiye bugüne kadar Antalya, Kahramanmaraş ve Adana olmak üzere üçü TOÇEV ile birlikte toplam sekiz okulu yeniledi. Bu yıl ise bunlara bir yenisini daha ekledi ve “Total Eğitime Destek Projesi” 2012 yılında Sakarya’nın Karasu ilçesine bağlı Konacık İlkokulu’nu yeniledi. TOÇEV’in “Yaşasın Okulumuz” projesine destek veren Total’in katkılarıyla okulun yenilenmesi tamamlanarak okul bambaşka bir çehreye kavuşturuldu ve burada öğrenim gören çocuklara sağlıklı ve çağdaş bir eğitim mekanı sağlandı. 2009 yılında yenilenen Antalya Çevreli Köyü İlköğretim Okulu, 2010 yılında yenilenen Kahramanmaraş Kemalli Köyü İlkokulu ve 2011 yılında yenilenen Yeniköy İlköğretim Okulu’nun ardından, “Yaşasın Okulumuz” projesi kapsamında Total Oil Türkiye tarafından yenilenen dördüncü okul Sakarya’nın Karasu ilçesine bağlı Konacık İlkokulu oldu.

TESİSATA KADAR HER ŞEY YENİLENDİ

TOÇEV’in “Yaşasın Okulumuz” projesi kapsamında Total Oil Türkiye’nin desteğiyle gerçekleştirilen Sakarya’nın Karasu ilçesine bağlı Konacık İlkokulunu yenileme projesi iç, dış ve çevre düzenlemesi olmak üzere oldukça geniş bir kapsama sahip. Yenileme çalışmaları 27 Ağustos 2012’de başlayan ve 27 Eylül 2012’de tamamlanan 3 derslikli, ana sınıfı dahil 70 öğrencinin öğrenim gördüğü okul binasının çatısı onarıldı, iç ve dış cephesi boyandı, elektrik tesisatı yenilendi ve zemin karoları değiştirildi. Bunun yanında tuvalet binasının fayansları elden geçirilip badanası yapıldı, sıhhi tesisatı onarıldı, lavaboları ve kapıları yenilendi. Bahçe çevre düzenlemesi kapsamında kaldırım taşları yenilendi, ağaçlandırma yapıldı, okul giriş kapısı ve çocuk oyun parkı oluşturuldu.

ÇOCUKLARA YÖNELİK ETKİNLİKLER VE ÖZEL AÇILIŞ

1 Kasım 2012 Perşembe günü gerçekleşen Sakarya’nın Karasu İlçesi Konacık İlkokulu’nun açılış törenine katılan “Total Gönüllü Takımı” ve TOÇEV animasyon ekibi öğrencilerle birlikte ana sınıfına oyuncak yerleştirme, oyun oynama, ağaç dikimi, fotoğraf çekimi, yüz boyama ve okulun kitaplığına kitap yerleştirme gibi etkinlikler gerçekleştirirken, gün sonunda öğrencilere saat ve tavşan oyuncak hediye edildi.

Total Oil Türkiye İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörü Ayşe Ürgen ve TOÇEV Genel Müdürü Bade Takazoğlu’nun yanı sıra Sakarya İli ve Karasu İlçesi yerel yönetimi ve protokolü de katıldı. Okul öğretmenlerinin ve öğrencilerinin de bulunduğu törende konuşan Total Oil Türkiye İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörü Ayşe Ürgen “Total olarak eğitim alanında birçok proje yürütüyoruz. Bir yandan Renault ile birlikte ‘Sokakta İlk Adımlar’ projesi ile çocuklarımıza trafik eğitimi verirken diğer yandan ise ‘Total Eğitime Destek’ projesi ile birçok okulumuzun eksiklerini gideriyoruz. Sakarya dahil bugüne kadar toplam 9 ilde okul yeniledik. Son üç yılda olduğu gibi bu yıl da okul yenileme projemizi TOÇEV ile birlikte gerçekleştirdik. Emeği geçen herkesi gönülden kutluyor destekleri için teşekkür ediyorum. Total olarak önümüzdeki yıllarda da eğitime destek vermeye devam edeceğiz“ derken, TOÇEV Genel Müdürü Bade Takazoğlu ise “2005 yılında yola çıktığımız ‘Yaşasın Okulumuz’ projemize ‘Onarılmamış Köy Okulu Kalmayana Kadar’ diyerek devam ediyoruz. Onardığımız 203 köy okulunun onuru ve mutluluğuna bu gün bir yenisini ekliyor ve Total ile birlikte onardığımız dördüncü köy okulunu açıyoruz. Çocuklarımızın sağlıklı eğitim alması için alt yapının önemini bilerek; çocuklarımızın yüzlerinin gülmesi ve daha aydınlık Türkiye için çalışmaya yılmadan devam edeceğiz” diyerek projenin öneminin altını çizdi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir