Akaryakıt

Published on Kasım 15th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

“Total Eğitime Destek Projesi” kapsamında bir okul daha yenilendi

Total Oil Türkiye, sosyal sorumluluk bilinciyle hayata geçirdiği “Total Eğitime Destek Projesi”nin bu yılki durağı Sakarya İli Karasu İlçesi Konacık Köyü İlkokulu oldu. Tüm masrafları Total tarafından karşılanarak yenilenen okulun 1 Kasım 2012 tarihinde gerçekleştirilen açılışına Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Yavuz Selim Sandıkçı, Karasu Kaymakamı Şafak Gürçan ve Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan katıldı. Açılış günü kapsamında Total Oil Türkiye çalışanlarından oluşan “Total Gönüllü Takımı” öğrencilerle çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi. Total’in TOÇEV ile birlikte Sakarya’da gerçekleştirdiği okul yenileme projesi Antalya, Kahramanmaraş ve Adana’dan sonraki dördüncü okul yenileme projesi olmasıyla öne çıkıyor. Total, TOÇEV ile yenilediği bu dört okul dışında da bugüne kadar Samsun, Gaziantep, İzmir, Kocaeli ve Ankara illerinde olmak üzere beş okul daha yeniledi.

Sosyal Sorumluluk bilinciyle hareket eden Total Oil Türkiye eğitime destek vermeye devam ediyor. Total Oil Türkiye bugüne kadar Antalya, Kahramanmaraş ve Adana olmak üzere üçü TOÇEV ile birlikte toplam sekiz okulu yeniledi. Bu yıl ise bunlara bir yenisini daha ekledi ve “Total Eğitime Destek Projesi” 2012 yılında Sakarya’nın Karasu ilçesine bağlı Konacık İlkokulu’nu yeniledi. TOÇEV’in “Yaşasın Okulumuz” projesine destek veren Total’in katkılarıyla okulun yenilenmesi tamamlanarak okul bambaşka bir çehreye kavuşturuldu ve burada öğrenim gören çocuklara sağlıklı ve çağdaş bir eğitim mekanı sağlandı. 2009 yılında yenilenen Antalya Çevreli Köyü İlköğretim Okulu, 2010 yılında yenilenen Kahramanmaraş Kemalli Köyü İlkokulu ve 2011 yılında yenilenen Yeniköy İlköğretim Okulu’nun ardından, “Yaşasın Okulumuz” projesi kapsamında Total Oil Türkiye tarafından yenilenen dördüncü okul Sakarya’nın Karasu ilçesine bağlı Konacık İlkokulu oldu.

TESİSATA KADAR HER ŞEY YENİLENDİ

TOÇEV’in “Yaşasın Okulumuz” projesi kapsamında Total Oil Türkiye’nin desteğiyle gerçekleştirilen Sakarya’nın Karasu ilçesine bağlı Konacık İlkokulunu yenileme projesi iç, dış ve çevre düzenlemesi olmak üzere oldukça geniş bir kapsama sahip. Yenileme çalışmaları 27 Ağustos 2012’de başlayan ve 27 Eylül 2012’de tamamlanan 3 derslikli, ana sınıfı dahil 70 öğrencinin öğrenim gördüğü okul binasının çatısı onarıldı, iç ve dış cephesi boyandı, elektrik tesisatı yenilendi ve zemin karoları değiştirildi. Bunun yanında tuvalet binasının fayansları elden geçirilip badanası yapıldı, sıhhi tesisatı onarıldı, lavaboları ve kapıları yenilendi. Bahçe çevre düzenlemesi kapsamında kaldırım taşları yenilendi, ağaçlandırma yapıldı, okul giriş kapısı ve çocuk oyun parkı oluşturuldu.

ÇOCUKLARA YÖNELİK ETKİNLİKLER VE ÖZEL AÇILIŞ

1 Kasım 2012 Perşembe günü gerçekleşen Sakarya’nın Karasu İlçesi Konacık İlkokulu’nun açılış törenine katılan “Total Gönüllü Takımı” ve TOÇEV animasyon ekibi öğrencilerle birlikte ana sınıfına oyuncak yerleştirme, oyun oynama, ağaç dikimi, fotoğraf çekimi, yüz boyama ve okulun kitaplığına kitap yerleştirme gibi etkinlikler gerçekleştirirken, gün sonunda öğrencilere saat ve tavşan oyuncak hediye edildi.

Total Oil Türkiye İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörü Ayşe Ürgen ve TOÇEV Genel Müdürü Bade Takazoğlu’nun yanı sıra Sakarya İli ve Karasu İlçesi yerel yönetimi ve protokolü de katıldı. Okul öğretmenlerinin ve öğrencilerinin de bulunduğu törende konuşan Total Oil Türkiye İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörü Ayşe Ürgen “Total olarak eğitim alanında birçok proje yürütüyoruz. Bir yandan Renault ile birlikte ‘Sokakta İlk Adımlar’ projesi ile çocuklarımıza trafik eğitimi verirken diğer yandan ise ‘Total Eğitime Destek’ projesi ile birçok okulumuzun eksiklerini gideriyoruz. Sakarya dahil bugüne kadar toplam 9 ilde okul yeniledik. Son üç yılda olduğu gibi bu yıl da okul yenileme projemizi TOÇEV ile birlikte gerçekleştirdik. Emeği geçen herkesi gönülden kutluyor destekleri için teşekkür ediyorum. Total olarak önümüzdeki yıllarda da eğitime destek vermeye devam edeceğiz“ derken, TOÇEV Genel Müdürü Bade Takazoğlu ise “2005 yılında yola çıktığımız ‘Yaşasın Okulumuz’ projemize ‘Onarılmamış Köy Okulu Kalmayana Kadar’ diyerek devam ediyoruz. Onardığımız 203 köy okulunun onuru ve mutluluğuna bu gün bir yenisini ekliyor ve Total ile birlikte onardığımız dördüncü köy okulunu açıyoruz. Çocuklarımızın sağlıklı eğitim alması için alt yapının önemini bilerek; çocuklarımızın yüzlerinin gülmesi ve daha aydınlık Türkiye için çalışmaya yılmadan devam edeceğiz” diyerek projenin öneminin altını çizdi.

Tags: , , , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑