Akaryakıt

Published on Mayıs 20th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Staroil Yağları Yeni Yüzüyle Raflarda

Starpet’in madeni yağ şirketi Staroil Petrolcülük A.Ş. ürünlerini yeni yüzüyle sürücülerle buluşturdu. Staroil madeni yağları, bundan böyle daha modern, şık ve kullanışlı ambalajlarıyla tüketiciyle buluşacak.

2006 yılında Starpet bünyesinde departman olarak kurulan madeni yağ fabrikası, 2010 yılında Staroil Petrolcülük A.Ş.’nin kurulması ile birlikte pazarda iddialı bir konuma geldi. Otomotiv yağlarında iddialı olan firma, bu ürün grubunda 6 bin ton satış hacmini yakalayarak yüzde 3,3’lük pazar payıyla madeni yağ sektöründe ilk 10 firma arasında bulunuyor.

Madeni yağ üretiminin yaklaşık yüzde 25’ini ihraç eden Staroil Petrolcülük A.Ş.; Irak ve Filistin pazarının en etkili üç oyuncusundan biri konumundadır. Bunların yanı sıra İsrail, Azerbaycan, Libya, Gana ve Gürcistan’a ihracat gerçekleştiren firmanın yaklaşık 30 ülkeyle de ihracat görüşmeleri devam etmektedir.

Tüketici Dostu Ambalajlar Raflarda

Ulusal ve uluslararası pazardaki çalışmalarına sağlam adımlarla devam eden Staroil Petrolcülük A.Ş., 2013 yılının ikinci yarısında satışa sunacağı yeni ambalajı ile raflarda yerini alacak. Staroil madeni yağları, bundan böyle daha modern, şık ve kullanışlı ambalajlarıyla tüketiciyle buluşacak.

Bu değişikliğin daha tüketici dostu ürünler yaratmak amacıyla gerçekleştirildiğini belirten Staroil Petrolcülük A.Ş Genel Müdürü Erkan Pehlivan “Önümüzdeki beş yıl içerisinde hedefimiz Türkiye madeni yağ pazarında ilk beş oyuncudan biri olmaktır” şeklinde konuştu. Finansal hedeflere de değinen Pehlivan, Staroil’in halka arz süreci için altyapı hazırlıklarına başladıklarını, süreci hızlı bir şekilde tamamlayarak 2014 yılının 2’inci çeyreğinde gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Tags: , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑