Akaryakıt

Published on Mart 11th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Staroil ürünleri Equip Auto Algeria 2013 Fuarı’nda sergilendi…

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Starpet’in Madeni Yağ şirketi Staroil Petrolcülük A.Ş., 4 – 7 Mart tarihleri arasında Cezayir’de gerçekleştirilen Equip Auto Algeria 2013 Fuarı’na katıldı. Staroil Petrolcülük A.Ş.’ye ait ürünlerin tanıtımının gerçekleştirildiği fuar, ülkenin en büyük ikinci fuarı konumunda bulunuyor.

Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasında yer alan Starpet’in, Madeni Yağ şirketi Staroil Petrolcülük A.Ş., yurtdışındaki fuarlarda adını duyurmaya devam ediyor. Irak, Azerbaycan, Libya ve Filistin’e önemli ölçüde ihracat gerçekleştiren Staroil Petrolcülük A.Ş, distribütörlük ağını genişletmek amacıyla Cezayir’deki Equip Auto Algeria 2013 Fuarı’na katılarak ürünlerini sergiledi.

4 – 7 Mart tarihleri arasında gerçekleşen fuara katılmalarının amacını, “Cezayir’de bulunan madeni yağ firmalarının durumunu incelemek, pazar hakkında piyasa bilgisi edinmek ve ülkedeki genel araç portföyüne göre bölgesel ürün ihtiyaçlarını tespit etmek” olarak açıklayan Staroil Petrolcülük A.Ş Genel Müdürü Erkan Pehlivan, Staroil olarak yakın zamanda Afrika ülkelerine ihracata başlayacaklarını ve yakında Cezayir’de bir distribütörlük firması oluşturacaklarını kaydetti. Fuara şirketi temsilen Satış ve Pazarlama Müdürü Turgay Baskın ve İhracat Koordinatörü Soner Danışman katıldı.

Erkan Pehlivan yaptığı açıklamada, “Staroil Petrolcülük A.Ş. Türkiye madeni yağ pazarında ilk 10 üretici arasına girmiş durumda. Marka bilinirliğimiz de gün geçtikçe artıyor. Otomotiv ürünlerinde pazar payımız 2012 yılında yüzde 3,5 civarında düzeyinde, bu yılki hedefimiz ise bu oranı yüzde 5 seviyesine taşımak” diye konuştu.

Afrika ülkelerine ihracata başlamaya hazırlanan Staroil Petrolcülük A.Ş, yeni pazarlara açılmak için de yurtdışındaki fuar ve etkinliklere katılımını sürdürüyor. Önümüzdeki dönemde Cezayir’de bir distribütör firma ile çalışmaya başlayacak olan Staroil, yakın zamanda ihracat gerçekleştirdiği ülke sayısını da artırmayı hedefliyor

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑