Shell & Turcas'ın yeni Pazarlama Müdürü Günden Yılmaz oldu. Shel..."/> Shell'de görev değişimi - OtoGüncel Oto Haber Sitesi

Akaryakıt

Published on Aralık 27th, 2011 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Shell’de görev değişimi

Shell & Turcas’ın yeni Pazarlama Müdürü Günden Yılmaz oldu. Shell Gaz Genel Müdürü Semih Genç ise yeni dönemde Shell & Turcas  Perakende Satışlar Yatırım Müdürlüğü  görevini üstlendi.

2002 yılından bu yana Shell bünyesinde çeşitli kademelerde görev yapan ve son olarak Londra’da Shell International Petroleum Company Ltd bünyesinde Perakende Satışlar Stratejik Ortaklıklar İş Geliştirme Yöneticisi olarak çalışan Günden Yılmaz Aralık 2011 itibarıyla Shell & Turcas Pazarlama Müdürü olarakatandı.

Shell Gaz Genel Müdürü Semih Genç ise Shell & Turcas Perakende Satışlar  Yatırım Müdürü görevine getirildi. Genç, 2012 yılının Nisan ayına kadar Shell Gaz Genel Müdürlüğü görevini de birlikte yürütecek.

Günden Yılmaz:

Robert Koleji ve Marmara Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nün ardından Columbia Üniversitesi  ve London Business School’da yüksek lisans eğitimini tamamladı. Garanti Bankası’nda Dış İlişkiler Yöneticisi olarak görev yapan Yılmaz, 2002 yılında Shell bünyesindeki kariyerine başladı. Shell Türkiye’de Perakende Satışlar Mıntıka Müdürü olarak çalışan Yılmaz, 2005 yılında Shell International Petroleum Company Ltd bünyesinde Perakende Satışlar B2C Pazarlama ve Strateji Analisti sorumluluğunu üstlendi. 2008’de Akaryakıt Pazarlama alanında Pazarlama Yöneticisi olarak görev alan Yılmaz, son olarak Londra’da Perakende Satışlar Stratejik Ortaklıklar İş Geliştirme Yöneticisi olarak görev yaptı.

Semih Genç:

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan ve Koç Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamlayan Semih Genç, iş hayatına 1987 yılında Ram Dış Ticaret A.Ş’de başladı. Genç, 2008 yılına kadar, Ram Dış Ticaret A.Ş. ve Aygaz A.Ş.’de, pazarlama ve satış yönetimi, ithalat ihracat, lojistik, proje ve iş geliştirme birimlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Shell & Turcas Petrol A.Ş.’de, 2008 yılında Perakende Satışlar Strateji ve İş Geliştirme Yöneticisi olarak çalışmaya başlayan Semih Genç, 2010 yılında Shell Gaz’ın Genel Müdürlüğü görevine atandı.

Tags: , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑