Akaryakıt

Published on Temmuz 26th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Petrol Ofisi Roadshow 2012 kapsamında köklü tanıtım…

Türkiye’yi karış karış gezen “Petrol Ofisi Roadshow 2012”, ‘Dizel Akaryakıt Ürünü YENİ PRODİZEL’i’ ve ‘MAXIMUS 10W-40 Dizel Motor Yağı Ailesi’ni etkinlik kapsamında 35.000 sürücüye tanıttı.

Petrol Ofisi Yeni Ürünlerini Tüm Türkiye’ye Tanıttı

Petrol Ofisi, binek ve ağır vasıta sürücülerine özel olarak 7 Haziran – 19 Temmuz 2012 tarihleri arasında düzenlediği “Petrol Ofisi Roadshow 2012” ile 6 hafta boyunca Dizel Akaryakıt Ürünü YENİ PRODİZEL’i ve MAXIMUS Dizel Motor Yağı Ailesi’ni tanıttı.

38 ilde yaklaşık 6 hafta süren roadshow kapsamında bir Petrol Ofisi tırı ve 5 ayrı Petrol Ofisi aracı, belirli kamyon garajları, kamyon kooperatifleri ve minibüs toplanma alanlarını ziyaret ederek, binek ve ağır vasıta sürücülerine Petrol Ofisi Dizel Akaryakıt Ürünü YENİ PRODİZEL ile MAXIMUS 10W-40 Dizel Motor Yağı Ailesi’ni bire bir tanıttı.

Toplamda 35 bin sürücüye ulaşılan roadshow programında, interaktif etkinliklerle sürücülerin hem eğitim programlarına hem de çeşitli eğlencelere katılımları da sağlandı.

Petrol Ofisi’nin yüzde 4’e varan yakıt tasarrufu sağlayan Dizel Akaryakıt Ürünü YENİ PRODİZEL ile eksiltmeyi yüzde 50’ye kadar azaltan özel formüllü MAXIMUS 10W-40 Dizel Motor Yağı Ailesi’ni binek ve ağır vasıta sürücülerine bire bir tanıtmak amacıyla düzenlediği Petrol Ofisi Roadshow 2012, Türkiye turunu tamamladı. Aralarında Tekirdağ, İzmit, Eskişehir, Kütahya, Balıkesir, Manisa, Denizli, Afyon, Isparta, Hatay, Gaziantep, Kayseri ve Bolu gibi birçok ilin bulunduğu roadshow sırasında, sürücülerin daha verimli araç kullanmalarını sağlayacak Petrol Ofisi ürünleri hakkında bilgilendirme yapılırken bir yandan da interaktif eğlence programları düzenlendi. Petrol Ofisi Roadshow’una katılanlar, Petrol Ofisi’nin Dizel Akaryakıt Ürünü YENİ PRODİZEL ve MAXIMUS 10W-40 Dizel Motor Yağı sayesinde araç ve yakıt kullanımında gelinen son teknolojileri ve tasarruf noktaları hakkındaki püf noktalarını öğrendiler

Roadshow kapsamında toplam 18.000 km yol kat edilirken, yaklaşık 6 hafta süren etkinlikte toplamda 35 bin sürücüyle bire bir temas kuruldu.

Petrol Ofisi Perakende Satışlar Direktörü Ahmet Mert Yılmaz Petrol Ofisi Roadshow’una ilişkin olarak: “Petrol Ofisi olarak, bizi tercih eden tüketicilerimizle bire bir ilişki kurma fırsatı yakalayacağımız etkinlikler gerçekleştirmeye özen gösteriyoruz. Bunu da Türkiye içerisinde yaygın bir biçimde yapmaya çalışıyoruz. Roadshow’umuzun amacı hem bizi tercih edenlerle yakın temas kurmak, hem de tüketicilerimizin ihtiyaçlarını da dinleyerek gelecek dönemdeki ürünlerimizi de bu doğrultuda şekillendirmek. Bu gibi etkileşimler kendimizi ve ürünlerimizi anlatabilmek adına bizler için çok önemli. Sürdürülebilir müşteri memnuniyeti noktasından hareketle çalışmalarımıza tüm hızımızla devam ediyoruz.” dedi.

Yüzde 4’e varan yakıt tasarrufu sağlayan Dizel Akaryakıt Ürünü YENİ PRODİZEL

Türkiye akaryakıt dağıtım ve madeni yağ sektörünün lideri Petrol Ofisi, tüm dizel araç sürücülerine yepyeni, çevre dostu bir ürün sunuyor. Petrol Ofisi’nin yenilikçi yaklaşımı çerçevesinde, akaryakıt katkıları endüstrisinde dünyanın bir numaralı şirketi Afton Chemical işbirliği ile geliştirilen YENİ PRODİZEL, tüm dizel araçların kullanımına uygun olarak ve 100 litrede 4 litreye varan yakıt ekonomisi sağlayacak şekilde geliştirildi. Tüm eski tip ve yeni tip dizel motorlu araçlarla uyumlu olan Dizel Akaryakıt Ürünü YENİ PRODİZEL, içerdiği özel yağlayıcı katkısıyla motoru aşınmaya karşı iki kata kadar daha fazla koruyor. Daha düşük egzoz emisyon salımı ile çevre dostu bir ürün olan Dizel Akaryakıt Ürünü YENİ PRODİZEL motoru temizleyerek tam ve verimli yanma sağlıyor.

Ürüne ilişkin bilgiler veren Petrol Ofisi Perakende Satışlar Direktörü Ahmet Mert Yılmaz, “Şirketimiz, gelişen ve değişen teknolojiye paralel olarak yenilikçi ürünlerini pazara sunma konusunda her zaman öncü olmaya devam ediyor. Bu konuda tüm eski ve yeni nesil dizel motorlu araçlara uygun olarak geliştirilen Dizel Akaryakıt Ürünü YENİ PRODİZEL’i sunmaktan gurur duyuyoruz. Dizel Akaryakıt Ürünü YENİ PRODİZEL yüzde 4’e varan yakıt tasarrufunun yanı sıra, GreenClean teknolojisi sayesinde 2 kata kadar daha fazla motor koruması sağlıyor. Dizel Akaryakıt Ürünü YENİ PRODİZEL’i dizel araç kullanıcılarının beklentileri doğrultusunda, kendilerinin yorum ve önerilerini dikkate alarak, katkı teknolojilerinde dünyanın bir numaralı kuruluşu olan Afton Chemicals ile birlikte geliştirdik” dedi.

Bağımsız araştırma kurumu gözetiminde, büyük bir otomotiv firması işbirliği ile test edilerek onaylanan Dizel Akaryakıt Ürünü YENİ PRODİZEL, ayrıca İngiltere’deki otomotiv üreticilerine hizmet veren bağımsız Tickford Powertrain Test Merkezi’nde de denendi ve testlerden geçirildi. Başarılı sonuçlar elde eden ürün, yakıt ekonomisinde en yüksek değeri sunarken, güç artışı ve uzun motor ömrü sağladığı da tescillendi.

Eksiltmeyi yüzde 50’ye Kadar Azaltan Formülü ile MAXIMUS 10W-40 Ailesi

Petrol Ofisi Teknoloji Merkezi (POTEM) tarafından, özel katkı maddelerinde uzmanlaşmış dünyanın önde gelen global firmaları ve araç üreticileri işbirliğiyle yapılan kapsamlı AR-GE faaliyetleri sonucunda, ağır vasıtalar için özel olarak geliştirilen yeni nesil MAXIMUS 10W-40 Ailesi “Eksiltme kontrollü yeni formülü” ve sentetik teknolojisiyle en ağır şartlara dayanarak maksimum koruma ve tasarruf sağlıyor.

Petrol Ofisi Ticari Satışlar ve Madeni Yağ Direktörü Sezgin Gürsu, “Müşteri odaklılık ve yenilikçilik üzerine kurulu stratejimiz paralelinde müşterilerimizin sadece bugünkü değil, gelecekteki ihtiyaçlarını da şimdiden belirlemeye çalışıyoruz. Teknolojiyi ve pazardaki yenilikleri yakından takip ederek sürekli portföyümüzü yeniliyor ve yeni hizmetler sunuyoruz. Amacımız mevcut ve potansiyel müşterilerimize en yeni teknolojileri sunmada öncü olmaktır. Sektörde fark yaratan yeni ürün ve katma değerli hizmetler sunmak, sunduğumuz ürün ve hizmetler ile yüksek müşteri memnuniyeti sağlamak ve bunların sonucunda da liderliğimizi daha da ileriye taşımak daimi hedefimiz olacaktır” dedi.

Ürüne ilişkin bilgiler de aktaran Petrol Ofisi Ticari Satışlar ve Madeni Yağ Direktörü Sezgin Gürsu, “Petrol Ofisi MAXIMUS 10W-40 Dizel Motor Yağı Ailesi’nin eksiltmeyi yüzde 50’ye kadar azaltan formülü sayesinde ağır vasıta sürücüleri, araçlarının yağını daha az kontrol etme ihtiyacı duyacak. MAXIMUS 10W-40 Ailesi kullanım boyunca ekleme miktarını da yarıya düşürerek tasarruf sağlayacak ve daha rahat bir sürüş keyfi yaşayacak” dedi.

MAN ve Petrol Ofisi beraber

Türkiye’nin önde gelen ticari araç üreticisi MAN, Türkiye çapındaki bu büyük organizasyona en son pazara sunduğu 4 adet MAN TGS EfficientLine aracı ile katıldı. MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret AŞ Satış ve Pazarlama Direktörü Eren Gündüz, “Yeni MAN TGS EfficientLine modelimizi Petrol Ofisi ile birlikte gerçekleştirdiğimiz bu roadshow kapsamında Türkiye’de görücüye çıkarttık. MAN olarak misyonumuz, ihtiyaca göre tasarlanmış çözümlerle Türkiye ağır ticari taşıt sektörünün yaşam boyu iş ortağı olmaktır. Bu kapsamda en büyük ilkemiz, hem satışta hem de satış sonrası hizmetlerde kullanıcı dostu çözümlerimizle müşterilerimizin yanında olmaktır. MAN’ın ekonomik, verimli ve uzun ömürlü araçları, hem alım satımda hem de kullanımda büyük avantajlar sunmaya devam ediyor. Bu roadshowda da, MAN TGS EfficientLine serisi yeni araçlarımızı sürücülerimiz ile buluşturup, araçlarımız hakkında bilgilendirdik. Gelecekte değerlendirmek üzere sürücülerimizin beklentilerini bire bir almayı ve böylece müşteri memnuniyetini maksimum seviyede sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Petrol Ofisi, 14 yıldan bu yana işbirliği içinde olduğu MAN’ın üretimden çıkan tüm araçlarının akaryakıt ve madeni yağ dolumunu da yapmaktadır.

 

Tags: , , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑