Akaryakıt

Published on Mart 18th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Opet AdBlue, Beton Fuarı’nda araç kullanıcılarının karşısında…

Opet AdBlue, konusunda tek ve en büyük organizasyon olan Beton Fuarı 2013’te müşterilerle buluştu. İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Beton Fuarı, hazır beton ve inşaat sektöründe kullanılan tüm araç, makine, ekipman ve hammadde üreticileri ile kullanıcılarını bir araya getirdi.
2 yılda bir düzenlenen ve bu yıl sektör ile ilgili 81 firmayı buluşturan Beton 2013 Fuarı’na Opet Fuchs Madeni Yağ A.Ş. Fuchs Madeni Yağ ve Opet Adblue markaları ile katıldı.
Opet Fuchs Madeni Yağ A.Ş. Ürün Müdürü Turgut Burak Şenay, fuarın 15 bin ziyaretçiyi ağıladığını belirterek, Opet AdBlue konusunda önemli bağlantılar kurduklarını belirtti. Şenay, 18 litrelik bidon ve 1000 litrelik IBC ambalajları ile 2009 yılından bu yana AdBlue pazarında öncü konumunda olduklarına işaret ederek, AdBlue kullanıcılarına şu mesajı verdi;
“Kullandığınız AdBlue’nun Kalite Standartlarını İnceleyin”
“Ağır Ticari araçlarda SCR sisteminin işlevini görebilmesi için AdBlue’nun onaylı ve dünya standartlarında olması zorunludur. Opet AdBlue pazara sunulduğu ilk günden beri global standartları en üst seviyede karşılamakla kalmayıp, bunun her Opet AdBlue ambalajında sürekliliğini takip ve garanti etmektedir.
Bugün pazarda merdiven altı tabir ettiğimiz kalite standartlarına uygun olmayan markalar üretilmekte ve satılmaktadır. Bu ürünler aracın SCR sisteminde önemli arızalara neden olmakta birlikte, araçların egzoz salınımını azaltmakta, çekişi düşürmekte ve yakıt masrafını artırmaktadır. Araç sahipleri kullandıkları AdBlue’nun Kalite Standartlarını mutlaka incelemelidir.”

Tags: , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑