Akaryakıt

Published on Şubat 22nd, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

İpragaz akaryakıt dağıtımına “GO” markasıyla girdi…

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Türkiye enerji sektörünün “Mavi Dev”i İpragaz, gerçekleştirdiği birçok ‘ilk’ ve ‘en’lerin yanı sıra önemli bir adım daha atarak GO markası ile akaryakıt sektörüne giriyor. İpragaz, öncülük ettiği LPG’nin yanı sıra başarılarını Avrupa’ya taşıdığı LNG dağıtımı ve geçtiğimiz yıl başlayan ‘elektrik toptan satışı’nın ardından akaryakıt alanına da girerek, artık “tek çatı altında komple çözümler sunan” bir enerji markasına dönüşüyor.

İpragaz Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Aratay, “Otomotiv yakıtlarındaki tecrübemiz ve bilgi birikimimizle, bugün enerji puzzle’nın son parçası olan akaryakıta girişin adımını da sizlerin huzurunda atacağız” diyen Aratay, bu adımın İpragaz için tarihi bir dönüm noktası olduğuna dikkat çekerek, “Bu adımla birlikte İpragaz, enerji pazarındaki tüm ana segmentleri kapsayan ender şirketlerden biri olma yolundaki varlığını da ortaya koymuş olacak. Başka bir deyişle; bugün burada sadece akaryakıt alanına girişimize, akaryakıt markamızı sizlere takdimimize değil, 52 yıllık ‘Mavi Dev’ İpragaz’ın, bundan sonraki süreçte ‘bir enerji sağlayıcı şirket olma’ yolundaki dönüşümüne de şahitlik etmiş olacaksınız” açıklamasında bulundu.

İpragaz’ın akaryakıt pazarında yer alması bir ‘gereklilik’

Dünyada benzinden daha fazla LPG’nin satıldığı tek ülkenin Türkiye olduğunu belirten Eyüp Aratay, “Türkiye, dünyada LPG’li araç ve istasyon sayılarında 1’nci, tüketim boyutunda ise 2’nci sırada. Bugün Türkiye akaryakıt pazarına baktığımızda, %77’lik motorin, %13’lük LPG ve %10’luk benzin dağılımını görüyoruz. Bu açıdan otomotiv yakıtları arasında LPG’nin yerine bakıldığında; İpragaz gibi LPG konusunda uzmanlaşmış olan bir şirketin akaryakıt pazarında yer almasının da bir gereklilik olduğu karşımıza çıkıyor” dedi.

GO’nun dağıtım sistemi BADO – Bayi Dostu olacak

İpragaz’ın akaryakıt dağıtımına yönelmesini “4 binden fazla bayiye sahip, 4 milyar litreden fazla otogaz satmış, 17 yıldır otomotiv yakıtları pazarında olan ve ciddi sektörel tecrübesi bulunan bir yapının, bu sektörel tecrübesini biraz daha geliştirerek yeni bir pozisyon alması” olarak açıklayan Aratay, sistemlerinin ise BADO – Bayi Dostu olacağını söyledi.

GO’nun vizyonu; “yolların en saygın yakıt istasyonu olmak”

GO’nun, ‘daha iyisini hak edenlerin yeni nesil yakıt istasyonu’ olarak yola çıktığını vurgulayan Aratay, “GO, Sürekli olarak kendini geliştirecek. İpragaz’dan aldığı kültürel genlerle, titizlikle, adanmışlıkla, tutkusuyla, bunu yapmak için yollarda tüketicisiyle müşterisiyle beraber olacak. Markamızın vizyonu; ‘yolların en saygın yakıt istasyonu olmak’ olacak” açıklamasında bulundu.

GO ile ilgili detaylı bülten ve görseller, ekte değerlendirmelerinize sunulmuştur.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑