Akaryakıt

Published on Haziran 6th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Her gün milyonlarca insan TOTAL’i seçiyor

Dünya akaryakıt devi Total’in Türkiye’ye yatırımları devam ediyor. Müşteri memnuniyeti ve bağlılığı konusunda yaptığı çalışmalarla ISO 10002 sertifikasını alan Total, faaliyetlerinin temelinde bulunan “Güven” temasını ön plana çıkardığı yeni imaj kampanyasıyla Güvenilir, Yakın ve Yenilikçi stratejisi ile tüketicilere ulaşıyor.

Dünya genelinde 15 binden fazla istasyona sahip Total’e duyulan güvenin bir göstergesi olarak Total istasyonları her gün milyonlarca insan tarafından tercih ediliyor. Total yeni imaj kampanyası ile, dünyadaki birçok müşterisinde olduğu gibi Türk kullanıcılarının da Total’e duyduğu güveni artırmayı hedefliyor. Total yeni imaj kampanyası için hazırladıkları reklam filmi ile hizmet kalitesini, güler yüzlü hizmet anlayışını ve “güven” kavramını müşterilerine anlatıyor.

Müşterileriyle ve paydaşlarıyla güven ilişkisiyle bağ kuran Total, tanıtımı yapılan imaj kampanyası sayesinde Türkiye’deki yatırımlarına devam eedeceğini gösterdi. Yenilenen görsel imajı ile Total; 100 istasyonu bu yeni görsel kimliğine göre giydirdi ve müşterilerine keyifli bir mola imkanı sunan Cafe Bonjour konseptli marketlerini ön plana çıkardı. İmaj filmi ile beraber Total’in müşterilere ne kadar yakın olduğunu, müşterileri mutlu etmek için saygı çerçevesinde gösterdiği çabayı gösterdi. Filmde gösterilen erkek istasyon görevlilerinin yanı sıra birçok kadın istasyon görevlisinin de olduğu görülüyor bu sayede yenilikçi gelişim de vurgulanıyor. Ayrıca istasyonlardaki hizmetin önemli bir unsuru olan temiz ve hijyenik tuvaletlere de filmde yer veriliyor.

 

Tags: , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑