Akaryakıt no image

Published on Haziran 7th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Enerjinin tek adresi: İpragaz

Türkiye’nin ‘Mavi Dev’i, tek çatı altında komple çözümler sunuyor
Türkiye enerji sektörünün temsilcilerini buluşturan 4. Gas&Power Türkiye Enerji Zirvesi’ne, İpragaz damgasını vurdu. İpragaz, LPG, LNG, elektrik ve akaryakıt alanlarındaki faaliyetleriyle, ‘tek çatı altında komple çözümler sunabilen’ sektördeki tek oyuncu olarak Trabzon’da gerçekleştirilen Zirve’de ilgi odağı oldu. 4. Gas&Power Türkiye Enerji Zirvesi’nde ‘Altın Voltaj’ ödülü de İpragaz’a verildi.

Enerji Fuarcılık ve Organizasyon tarafından Enerji Petrol Gaz, Gas&Power ve Green Power gazetelerinin katkılarıyla düzenlen 4. Gas&Power Türkiye Enerji Zirvesi, bu yıl da enerji, çevre ve ekonomi politikalarında söz sahibi olan siyasetçilerin, üst düzey bürokratların ve özel sektörün en seçkin temsilcilerini bir araya getirdi. Bu yıl 6-7 Haziran 2013 tarihlerinde Trabzon Dünya Ticaret Merkezi’nde düzenlenen Zirve’de; sektörün tüm temsilcileri bir araya geldi, genel konuların yanı sıra elektrik, doğal gaz, yenilenebilir enerji ve nükleer enerji alanları da ele alındı. Sektörün önemli oyuncularının stantlarıyla yer aldığı 4. Gas&Power Türkiye Enerji Zirvesi’nde ilginin odağında ise; öncülük yaptığı LPG ve LNG ile birlikte kısa süre içinde elektrik ve akaryakıt sektörlerine de girerek önemli adımlar atan İpragaz yer aldı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile EPDK Başkanı Hasan Köktaş’ın da ziyaret ettiği İpragaz standında, “İpragaz Elektrik” ile birlikte diğer önemli kurumsal çözümleri arasında yer alan “Sistem LPG” ve “Sistem LNG” de tanıtıldı.

Tags: , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑