Akaryakıt

Published on Ağustos 31st, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Castrol Power1 Flossie ile Gücüne Güç Katıyor!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Castrol ‘Race Drived’ Teknolojisini İngiltere Pangbourne’de Geliştiriliyor!

Madeni yağlarda marka kimliği ve teknolojiye verdiği önemle ön plana çıkan Castrol, dünyanın önde gelen markaları için çok özel katkılar ve teknolojiler kullanarak ürünlerini geliştiriyor. İngiltere Pangbourne’de kurulu Ar&Ge tesislerinde yüksek performans arayan hız tutkunları için test robotu Flossie’yi geliştiren Castrol, tüm yağlarının temel işlevlerini en iyi şekilde yapıp yapmadığını Flossie’nin yardımıyla test ediyor. Temel testleri başarıyla geçen baz yağları çok gizli formülerle geliştirilen sentetik katkı ve viskozite düzenleyiciler ile harmanlayan Castrol özellikle kontrollü güç, performans ve kaliteli sürüş keyfi arayan kullanıcılarına Power1 ile sesleniyor.

Castrol’ün düzenleyici, yağ koruyucu ve yüzey koruyucudan harmanladığı yüzde 30’u deterjan, yüzde 5’i antioksidan, yüzde 11’i aşınma önleyici, yüzde 50’ye yakın oranda ise dağıtıcıdan oluşan çok özel bir moleküler formülizasyonun eseri sentetik katkısı ile güçlendirilen Power1 sıradışı test sonuçlarına imza atıyor. Tüm testlerinin İngiltere Pangbourne’da Castrol’e ait Ar&Ge merkezinde gerçekleştiği Power1 üretici firmalara ait motorların test edildiği motor test odalarında sınırlarının son aşamasına kadar deneniyor. Tam sentetik yağın saflığı sunan Castrol Power1’in test sonuçları büyük başarılara sahne oluyor. Yüksek sıcaklıkta oluşan oksitlenmiş yakıt artıkları ve tortu oluşturma eğiliminin azalmış olması Power1’in yağlama becerilerini muhafaza etmesine ve motoru temiz tutmasına olanak verirken daha uzun ömürlü olmasını da mümkün kılıyor. Yağın ötesi sloganıyla sıvı mühendisliğindeki en son teknolojiyi kullanıcılarının hizmeti sunan Castrol Power1 kullanıcılarını ulaşmak istedikleri noktaya Castrol’ün uzun ve başarılı yarış geçmişine dayanarak geliştirdiği Yarış (Race Derived) teknolojisi ile güvenle taşıyor.

Ülkemizde BMW – Motorrad,  Harley Davidson, KTM, Ducati, MV Agusta, Triumph ve Ferco Motor (Vespa, Piaggio, Gilera, Aprilia, Moto Guzzi, Derbi) gibi markaların tercihi olan Power1; motorun soğutulması, aşınmanın yol açtığı tortuların tutulması, yüzeylerin temiz kalması, yanmanın iyileştirilmesi ve iki yüzey arasında sızdırmazlığın sağlanması gibi temel özellikleri ile dikkat çekiyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑