Akaryakıt

Published on Eylül 18th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Castrol İMDER’in İş Makineleri Kongresi’nde Boy Gösterecek!

Castrol Yepyeni Çözüm Paketiyle İnşaatçıların Yüzünü Güldürecek!

Türkiye madeni yağ pazarının lider markası ve üreticisi Castrol İMDER tarafından 19-20 Eylül tarihlerinde İstanbul Pendik Green Park otelde gerçekleşecek Uluslararası İş Makineleri Kongresi’nde katılımcı olarak yer alacak. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Nihat Ergün’ün katılımlarıyla açılışı yapılacak Kongre kapsamında paneller ve paralel oturumların yanı sıra bir fuar alanı da kurulacak. Kongre ve fuar kapsamında inşaat sektörünün yüzünü güldürecek yepyeni bir çözüm paketinin de lansmanını gerçekleştirecek olan Castrol ‘Değer Yaratan Çözümleri’ni bir arada topladığı yeni hizmetiyle tüm dikkatleri üzerine çekecek.

İnşaat sektörünün önde gelen oyuncularının buluşacağı İMDER kongresi ve fuarı öncesinde açıklamada bulunan Castrol Türkiye ve Hazar Bölgesi Direktörü Kerim Kermen, kazandıran hizmet anlayışıyla madeni yağ pazarındaki öncü ve lider konumlarını pekiştirdiklerini belirtti. İnşaat sektörünün büyüyen Türkiye’de lokomotif vazifesi gördüğünü belirten Kermen, kongre kapsamında lansmanını gerçekleştirecekleri yeni çözüm paketiyle inşaatçıların daha uzun ekipman ömrü, daha uzun bakım aralığı, düşük maliyet, yüksek verimlilik ve performans gibi beklentilerine çözüm sunacaklarını vurguladı. Kermen, “Özellikle birden çok şantiyesi bulunan büyük iş makinesi parkına sahip firmalara sunacağımız bu yeni çözüm paketimiz sayesinde alanlarında uzman mühendis ekibimiz inşaatçıların karşılaşabileceği sorunları ve fırsatları yerinde belirliyor olacak. Böylelikle iş makinelerinde ve ekipmanlarda meydana gelebilecek problemler yerinde ve zamanında tespit edilecek. Dolayısıyla toplam bakım maliyetleri hatırı sayılır oranlarda azalacak. Castrol Türkiye olarak ‘Yağın Ötesinde’ kazandıran bir hizmet politikası sergilemeye devam edeceğiz” dedi.

Tags: , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑